Mobilā versija
Brīdinājums +9.2°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 23. maijs, 2017
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Atklās Kristiana Brektes izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 25. jūnijā, fonda Mākslai Vajag Telpu Vasaras Mājā atklās izstāžu cikla “Džemma Skulme” otro izstādi ar Kristiana Brektes darbiem, vēsta rīkotāji.

Vasaras Mājas izstāžu cikla galvenais vadmotīvs ir Džemma Skulme, atzīmējot mākslinieces 90 gadu jubileju. Izstāžu cikla “Džemma Skulme” otro izstādi veidos gleznotājs Kristians Brekte (1981).

Brekte ieguvis maģistra grādu scenogrāfijā Latvijas Mākslas akadēmijā, šobrīd ir šīs apakšnozares profesors un Vides mākslas apakšnozares vadītājs. Savos darbos Brekte caur ironiju un grotesku aplūko sabiedrības novirzes, radot jaunu nāves, seksualitātes un reliģijas jēdzienu tēlu sistēmu.

Kristiana Brektes izstāde MVT Vasaras Mājā norisināsies no 25. jūnija līdz 5. jūlijam. Tās ietvaros būs skatāmi mākslinieka veidoti objekti, kas sasaucās ar kā viņa, tā Džemmas Skulmes daiļrades kontekstā nozīmīgo laika un tā būtības tēmu. Brekte to sasaista ar krusta simboliku, kas pēc Džemmas vārdiem, ir visam pamatā – “visa sākums un nobeigums”.

Pievienot komentāru

Konfesijas būs vienlīdzīgākas par citiem īpašniekiem?Viens miljons eiro nākamgad un vismaz divi miljoni eiro gadā, sākot no 2019. gada – tik lielu valsts budžeta finansējumu reliģiskajām organizācijām to īpašumā esošo valsts pieminekļa statusu ieguvušo dievnamu atjaunošanai paredz šobrīd varas gaiteņos klīstošais Sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanas likumprojekts.
Draugiem Facebook Twitter Google+