×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Atklās Kurzemes hercogistes pilsētām veltītu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 3. jūnijā plkst. 18 Jūrmalas pilsētas muzejā tiks atklāta izstāde “Kurzemes hercogistes ceļos”, kurā skatāmas Imanta Ozoliņa grafikas un Inas Intas Liniņas-Ozoliņas fotogrāfijas, pavēstīja rīkotāji.

Izstāde “Kurzemes hercogistes ceļos” veltīta Kurzemes hercogistes dibināšanas 350 gadadienai un mākslinieka 85. dzimšanas dienai.

Mākslinieku pāris Ina Inta Liniņa-Ozoliņa un Imants Ozoliņš ir ne vien aktīvi Jūrmalas mākslas dzīves dalībnieki, bet arī kultūras norišu veidotāji. Ikdienas aktivitātes ir gan Jūrmalas mākslinieku biedrības pavasara un rudens kopizstāžu rīkošana izstāžu zālē “Inta un Imants Ozoliņi” Vaivaros, gan piedalīšanās starptautiskās grāmatzīmju biennālēs un konkursos. Abu mākslinieku vaļasprieks ir ceļošana. Latvija un Kurzeme kā ceļojumu galamērķis ir bijusi pateicīga, lai atklātu abu mākslinieku skatījumu uz pilsētām, kuras savulaik atradušās Kurzemes hercogistē.

Paši autori par izstādi stāsta: “Braucot pa Sēlijas ceļiem ieraudzījām, cik daudz klusu un sakoptu mazpilsētu tur ir. Un vēl – ceļā sastaptie cilvēki un dzirdētie nostāsti par vēsturiskām personībām, kā vecais Stenders, kurš latviešu bērniem sarūpēja Ābeci un citi. Savukārt Zemgalē šūpulis kārts Latvijas prezidentiem, rakstniekiem, tautā mīlētiem dziedātājiem. Kurzeme ir Imanta bērnības un skolas gadu zeme. Vairākkārt apmeklējot vienu un to pašu vietu ievērojam pozitīvas pārmaiņas”.

Izstādē skatāma arī režisores Ilzes Zicānes veidotā, 26 minūšu dokumentālā filma “Ozoliņš un Ozoliņa”, kas stāsta gan par abām radošajām personībām un iedvesmas pilsētu – Jūrmalu.

Izstāde būs apskatāma līdz 28. jūnijam Jūrmalas pilsētas muzejā.

Izstāde tapusi, pateicoties Jūrmalas pilsētas Kultūras nodaļas atbalstam. Izstādes grafika un iekārtojums tapis sadarbībā ar dizaina biroju “Pieci Ezeri”. Filmas režisore Ilze Zicāne, producents Vigo Zaļaiskalns, operators un montāža Ivo Skanstiņš, komponists Oskars Herliņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+