Mobilā versija
Brīdinājums -4.1°C
Lidija, Lida
Otrdiena, 16. janvāris, 2018
2. maijs, 2013
Drukāt

Atklās Latvijas Fotogrāfijas muzeja 20. dzimšanas dienas ceļojošo izstādi

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Svinot savu 20. dzimšanas dienu un vienlaikus cenšoties ar fotomākslu iepazīstināt pēc iespējas plašāku auditoriju, Latvijas Fotogrāfijas muzejs tirdzniecības centrā “Spice” atklās ceļojošo izstādi „No muzeja krājuma”. Izstādes atklāšanas pasākums norisināsies 7. maijā t/c “Spice” pie informācijas centra.

Izstādē apskatāmas 26 autoru darbu kopijas un tā ir tikai neliela daļa no muzeja 41 tūkstoti lielā krājuma, kas katru gadu papildinās ar vismaz 2000 priekšmetiem. Izstādē iekļauto darbu autori ir daži no izcilākajiem Latvijas fotomāksliniekiem, kuru fotogrāfijas atrodas Latvijas muzeja krājumā: Aivars Āķis, Aivis Šmulders, Andrejs Grants, Ansels Adams, Arno Antums- Jansons, Zigurds Bilzonis, Māra Brašmane, Valdis Brauns, Bruno Alsiņš, Jānis Deinats, Egons Spuris, Jānis Gleizds, Ivars Grāvlejs, Gunārs Binde, Gunārs Birkmanis, Helēna Hofmane, Ilmārs Apkalns, Inta Ruka, Juris Krieviņš, Leons Balodis, Leonīds Tugaļevs, Maija Lielause, Vilhelms Mihailovskis, Aleksandrs Sļusarevs, Ulvis Alberts, Valts Kleins.
Iekļauta ir arī plaši pazīstamā ASV fotogrāfa Ansela Adamsa darba kopija, kuras oriģināls tiek glabāts Latvijas Fotogrāfijas muzejā. Lai iepazīstinātu pēc iespējas plašāku auditoriju ar fotomākslu Latvijā, izcilākajiem fotogrāfiem un Latvijas Fotogrāfijas muzeja darbību, muzejs cer arī turpmāk sabiedriskās vietās veidot līdzīgas izstādes.
Latvijas Fotogrāfijas muzejs ir Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja filiāle un kopš tā dibināšanas 1993. gada 18. maija atrodas Vecrīgā, Mārstaļu ielā 8, senā tirgotāju ēkā, kas saglabājusies no 16. gadsimta. Šis ir vienīgais fotogrāfijas nozarei veltītais muzejs Latvijā. Pēdējos gados muzejs ir uzsācis ievērojamas pārmaiņas, tai skaitā izveidojis laikmetīgu grafisko identitāti un jaunu mājaslapu fotomuzejs.lv. Ir daudz strādāts pie krājuma darba uzlabošanas un krājuma priekšmetu reģistrēšanas un digitalizēšanas.
Jau kopš dibināšanas muzejā regulāri tiek rīkotas latviešu un ārzemju fotogrāfu, kā arī krājuma kolekciju izstādes. Ik gadu tiek izsludināts izstāžu konkurss, kuram pieteiktos darbus vērtē kompetenta un fotogrāfijas nozarē atzīta žūrija, kā arī tiek uzaicināti jau atzīti pašmāju un ārzemju fotogrāfi.
No 7. līdz 16. maijam izstāde būs apskatāma tirdzniecības centrā „Spice” un pēc tam tā turpinās ceļojumu visa jubilejas gada laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+