Mobilā versija
+5.6°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
18. maijs, 2015
Drukāt

Atklās Lauras Pīgoznes izstādi “Plīvo stumbri”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No šodienas galerijā “Istaba” personālizstādē “Plīvo stumbri” būs skatāmi gleznotājas Lauras Pīgoznes pēdējo gadu darbi.

Kā aģentūru LETA informēja galerijas pārstāvji, gleznu sērijai iedvesma rasta pirms gadiem Marokas ceļojumā, apmeklējot Mažorela dārzu Marakešā, kas izrādījies pagrieziena punkts mākslinieces glezniecībā. Ja iepriekš gleznotie motīvi sakņojās latviešu mitoloģijā un Latvijas dabā, tad, gleznieciskajai pieejai paliekot līdzīgai, nu Pīgozni aizrāvušas ziemeļāfrikāniskās dabas interpretācijas.

“Izstāde “Plīvo stumbri” – tas nav stāsts par vētru. Tas ir stāsts par mākslas pasauli, kurā cilvēks ir brīvs un fizikas likumi it kā nedarbojas. Stumbri plīvo, lapas pārvietojas un koki pastaigājas – tieši tik brīvs ir mākslinieks savā radošajā darbā. Ārēji tas var izskatīties kā vismierīgākais miers, bet iekšēji es plīvoju. Man nešķiet interesanti vienkārši attēlot dabu. Daudz interesantāk ir atrast savu atslēgu, kā paraudzīties uz to, ko redzu,” par savu izstādi stāstīja gleznotāja.

Pīgozne 1999. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu un kopš 1998. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Viņas pirmā personālizstāde sarīkota 1996. gadā Limbažos. Līdzšinējās nozīmīgākās personālizstādes ir “Zemes izjūta” 1999. gadā un “Meža elpošana” 2002. gadā, kā arī gleznu izstāde Valmierā, galerijā “Laipa”, 2006. gadā.

Māksliniece vairākkārt rīkojusi personālizstādes kopā ar tēvu – gleznotāju Jāzepu Pīgozni. Viņa piedalījusies daudzās grupu izstādēs, vairākos starptautiskos un vietējas nozīmes mākslas plenēros. Kopš 2004. gada Pīgozne strādā par zīmēšanas un gleznošanas skolotāju Praktiskās estētikas skolā.

Izstādes “Plīvo stumbri” norises laikā galerijā “Istaba” tiks organizētas Pīgoznes vadītās radošās darbnīcas bērniem vecumā no pieciem gadiem. Pirmā no tām – radošā darbnīca “Zīmējam Āfriku” – paredzēta ceturtdien, 4. jūnijā, plkst. 11. Pieteikties iespējams, rakstot uz e-pastu “istaba@istaba.lv”.

Izstāde būs apskatāma līdz 11. jūlijam.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiroKopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+