Kultūra
Teātris un kino

Atklās leģendārajam aktierim Eduardam Pāvulam veltītu izstāžu zāli 2

Foto: babite.lv

Pēc nepilna mēneša, 2.septembrī, plkst. 15 Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” (Spuņciemā) ar tematisku pasākumu “Salas pagasts. Eduards Pāvuls. Savējais” atklās izstāžu zāli, kas veltīta leģendārajam latviešu aktierim, LA.lv uzzināja novada domē.

Pāvulu dzimta ir viena no senākajām un lielākajām Babītes novada Salas pagastā, un, lai arī Eduards Pāvuls dzimis Jūrmalā, viņa dzīve bijusi cieši saistīta ar Lielupes pretējo krastu, arī aktiera atdusas vieta ir Salas kapsētā. Izstāde iekārtota kādreizējā pagastmājā, kur aktieris jaunībā apmeklējis balles, bet 1981.gadā šajā ēkā filmējies televīzijas filmā “Ilgais ceļš kāpās”. Nākotnē ēkā būs skatāma pagasta un tā dzimtu vēsturei veltīta ekspozīcija, kas patlaban vēl tiek veidota.

Atklāšanas pasākumā 2. septembrī piedalīsies aktieri, kas savulaik bijuši kopā ar Eduardu Pāvulu uz teātra skatuves un filmējušies kino, lai dalītos atmiņās, apliecinot, ka viņš vēl arvien ir savējais. Tāds ir arī atklāšanas pasākuma nosaukums – “Salas pagasts. Eduards Pāvuls. Savējais.” Pasākumu vadīs Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš.

Saistītie raksti

“Izstāde veidota, sakausējot trīs elementus: personību, veikumu teātrī un kino, vienlaikus parādot, ka šie trīs veido vienu – Aktieri,” stāsta Dace Ulpe, Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” izstāžu zāles vadītāja.

Paralēli bagātīgajam fotogrāfiju, dokumentu un priekšmetu klāstam, izstādei būs arī digitāls risinājums, kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar E. Pāvula biogrāfijas faktiem, radošo darbību, kā arī dzirdēt aktiera ieskaņoto Aleksandra Čaka poēmas “Mūžības skartie” fragmentu. Mākslinieces Lilijas Dineres iekārtotā izstādes telpa palīdzēs iejusties mazliet maģiskajā radošas personības dvēseles atmosfērā. Kā īpaši interesantu dace Ulpe novērtē tēlniecības darbu “Pāvulu dzimtas koks”.

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
Atkārtoti izlaista Anša Cīruļa veidotā pirmā Latvijas Republikas pastmarka
8 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Noskaties: leģendārais pokemons Pikačū jaunā filmā kļūs par detektīvu
8 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Rādīs Igaunijas simtgades programmā tapušu seriālu par brāzmainajiem 90. gadiem
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
Laukos.lv
Laukos
Gada darījums: “Bergvik Skog” par 324 miljoniem eiro pārdevis 111 100 ha Latvijas meža
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Štrombergs liek punktu sportista karjerai
59 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Rinkēvičs: Ministriju līmenī ir atšķirīga gatavība “Brexit”
58 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Otrdienas vakarā Rīgā izveidojušies ievērojami sastrēgumi
5 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Vekseļa lieta: no bijušā Lielvārdes mēra Āboliņa tiesā piedzen 600 000 eiro
4 stundas