×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. janvāris, 2014
Drukāt

Atklās Mara Martinsona erotiskajai filmai “Klusa nakts” veltītu fotoizstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 23. janvārī galerijā “Rīga Plaza” tiks atklāta pazīstamā lietuviešu fotomākslinieka Aļģimanta Aleksandraviča 2012. gadā tapusī darbu sērija “Klusa nakts. Akts”, portālu LA.lv informēja izstādes rīkotāji.

Fotoizstādē iekļautas fotogrāfijas, kas atklāj vairākkārt starptautiskos konkursos godalgotā latviešu režisora Māra Martinsona spēlfilmas “Klusa nakts” filmēšanas laukumu, mākslinieciski atainojot aktieru un filmēšanas komandas darbu.

Izstādes atklāšanu ceturtdien pulksten pagodinās un uzrunu klātesošajiem teiks Viņa Ekselence Lietuvas vēstnieks Latvijā Ričards Degutis, sarīkojumu vadīt aktieris Andris Bulis. Būs iespējams klātienē tikties un uzdot jautājumus gan izstādes autoram A. Aleksandravičam, gan režisoram M. Martinsonam.

Aļģimanta Aleksandraviča 2012. gadā tapusī darbu sērija “Klusa nakts” ļauj skatītājam kļūt par vaļsirdīgās un erotiskās režisora M. Martinsona filmas tapšanas liecinieku, par ko pats fotogrāfs atzinies: “Ar fotokameru fiksēt filmēšanas laukumā notiekošo, tvert īstas, netēlojošu aktieru sejas bija grūts uzdevums, tomēr esmu apmierināts ar rezultātu.” Aleksandravičs atzīst, ka nav viegls uzdevums notvert patiesas aktieru sejas izteiksmes nav viegls uzdevums: “To sapratu jau sen – aktieri ir jābildē, kad viņi lasa, studē filmas materiālu vai liek grimu. Tikai tad vari pamanīt aktieru īstās sejas.”

Kino režisors Māris Martinsons, atceroties kopējo sadarbību, norāda: “Šeit ir daudz materiāla, kas parāda aktieri viņa profesionālajā darbībā, bet tāpat ir fiksēts arī kino tapšanas process un filmēšanas laukumā esošo cilvēku intīmi, personīgi pārdzīvojumi. Tie ir gana atvērti. Šīs bildes nav lūrēšana caru atslēgas caurumu. Tās ir kā rentgena apstarošana”.

Fotogrāfs Aļģimants Aleksandravičs (1960) ir Lietuvas nacionālās kultūras un mākslas prēmijas laureāts, Lietuvas fotomākslinieku savienības biedrs, Starptautiskās māksla fotogrāfijas federācijas (FIAP) fotogrāfs-mākslinieks (AFIAP), daudzu prēmiju laureāts, 2011. gadā atzīts par Baltijas labāko portretistu.

Izstāde būs atvērta līdz 7. februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+