Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
2. oktobris, 2014
Drukāt

Atklās mecenātam Morbergam veltītu izstādi un grāmatu

Ekrānšāviņš no K. Morbergam veltītās virtuālās izstādes.Ekrānšāviņš no K. Morbergam veltītās virtuālās izstādes.

Otrdien, 7. oktobrī, Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē LU, pieminot visu laiku lielākā mecenāta Kristapa Morberga (02.10.1844-08.04.1928) 170. dzimšanas dienu, prezentēs LU Bibliotēkas izveidotu virtuālo izstādi, kā arī grāmatu par dižo mecenātu, portālam LA.lv pavēstīja LU Preses centrs.

Godinot Kristapa Morberga piemiņu, LU Bibliotēka izveidojusi virtuālo izstādi “Kristapa Morberga dāvinājums LU Bibliotēkai”, kurā var gūt ieskatu arhitekta un LU atbalstītāja dzīves gājumā, kā arī viņa novēlētās bibliotēkas satura daudzveidībā, atklājot K. Morberga plašo interešu klāstu.

20. gadsimta pirmajā pusē uzdāvinātie un mantotie 192 izdevumi ir pieejami LU Bibliotēkā ikvienam interesentiem. Dāvinājumu veido darbi, kas atspoguļo pasaulslavenu arhitektu dzīvi un darbību, dažādu valstu un pilsētu arhitektūras, kultūras un mākslas vēsturi. Dāvinājumā ir iespieddarbi dabaszinātnēs un valodniecībā, kā filozofijā. K. Morberga dāvinājums ietver ilustratīvi bagātus izdevumus, kartogrāfiskus materiālus, mācību grāmatas, ceļvežus un rokasgrāmatas. Izdevumi pārsvarā ir vācu valodā, kā arī franču, angļu un latīņu valodā. Izstāde apskatāma šeit

Pasākuma laikā atvērs arī Arvīda Deģa grāmatu “Kristaps Morbergs. No baskāja par multimilijonāru”. Grāmata ir netradicionāli veidots biogrāfiskais romāns, kas, iespējams, panākumiem iedvesmos arī mūsdienu jaunos censoņus.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+