Kultūra
Māksla

Atklās Melnā kaķa bruņiniekam Gunāram Bērziņam veltītu izstādi 1

Publicitātes attēls

Sestdien, 7. oktobrī plkst. 12 Tukuma Mākslas muzejā atklās karikatūru izstādi “Ar vieglāku skatu uz dzīvi”, kas veltīta karikatūrista Gunāra Bērziņa 90. jubilejai, LA.lv uzzināja muzejā.

Karikatūrists Gunārs Bērziņš (1927-1999) dzimis 1927. gada 4. jūnijā Daugavpilī virsnieka ģimenē. Septiņpadsmit gadu vecumā brīvprātīgi iestājās Latviešu leģionā, kur tapa pirmie zīmējumi – kauju starplaikos Gunārs Bērziņš zīmēja karikatūras par karavīru dzīvi. Kopā ar savu daļu nonāca Berlīnē, kur 1945. gada 2. maijā padevās gūstā Sarkanajai armijai. Gadu pavadīja padomju karagūstekņu filtrācijas nometnēs Vācijā, Polijā un PSRS. Jau no 1948. gada strādāja laikraksta “Padomju jaunatne” humora un satīras pielikuma “Asā slota”, vēlāk žurnālā “Dadzis”.

Atšķirībā no kolēģiem, Gunāra Bērziņa stiprākā puse bija plaši, kompozicionāli izvērsti masu skati, kas veltīti dažādām sadzīviskām situācijām. Mīļākie varoņi – melns kaķis un mežakuilis, tāpēc draugu vidū mākslinieks nereti saukts par Lielo kaķu marķīzu, un pēc mākslinieka nāves, 2003. gadā, iznāca viņam veltīta grāmata “Gunārs Bērziņš. Melnā Kaķa bruņinieks”.

Karikatūrists ilustrējis vairākas grāmatas, kā arī izveidojis vairāk nekā simt ekslibrus.

Izstādi muzejā varēs apskatīt līdz 2018. gada 7. janvārim.

LA.lv