Kultūra
Māksla

Atklās noslēdzošo 13. Baltijas triennāles daļu0

Publicitātes attēls

Laikmetīgās mākslas centrā “Kim?” šodien plkst.15 ar mediju tūri tiks atklāta 13.Baltijas triennāles trešā un noslēdzošā daļa Rīgā, aģentūru LETA informēja centra “Kim?” radošais direktors Vinsents Onorē.

Baltijas triennāles ekspozīcijas centrālais elements ir mākslinieku Bena Bergisa un Ksenijas Pedanas kopdarbs, kas apvieno instalāciju ar skulpturāliem darbiem, aizņemot lielāko daļu no mākslas centrā pieejamās telpas.

“Viņu radītā pasaule ir savādu naratīvu vadīta, secīgi atklājoties “Kim?” telpās; lugas vai kinofilmas atliekas, kurās tēli ir izslīdējuši no kadra. Vienlaikus liekot domāt par uzgaidāmu telpu, lidostas atpūtas telpu, tirdzniecības centru, muzeju, privāta kolekcionāra midzeni, mantu glabātuvi un vienlaikus neko no tā, Bergisa un Padanas mikrokosmoss atvasina pieņemtās dažādu telpu formas un funkcijas – gan iekštelpu, publisku, korporatīvu vai personisku -, un uzvedības, ko tās (zem)apziņā rada,” Bergisa un Padanas kopdarbu aprakstīja Onorē.

Atklāšanas vakarā Adams Kristensens un Keira Foksa izrādīs trīs stundu garu performanci, kurā iekļauta mākslinieka “Vindicatrix” dzīvā mūzika un dažādas skaņas.

Tāpat izstādē Rīgā iekļauts jauns darbs no Egles Budvītītes, kura piedāvās neveiklu un trauslu viena cilvēka karaoki dziedājumu, izmantojot vairākas necilvēciskas balsis un “skatu punktus”. Mares Trallas performatīvie video piedāvās mākslinieces saķeršanos ar personiskām attiecībām un aktīvismu, savukārt Sandra Jegova kopā ar citiem māksliniekiem izpildīs publisku sarunu šovu-performanci par krūtīm.

Izstādes astoņu nedēļu norises laikā mākslas centrā varēs piedzīvot arī iepriekšējo Baltijas triennāles mākslinieku un dzejnieku jaundarbus – video, dziesmas, dzejoļus vai tekstus.

Kopš dibināšanas 1979.gadā 13.Baltijas triennāle pirmo reizi tiek organizēta un izstāda visas trīs Baltijas valstis – tās pasākumi norisinājās Lietuvā no 11.maija līdz 12.augustam un Igaunijā no 29.jūnija līdz 2.septembrim.

Līdzās izstādei mākslas centrā “Kim?” līdz 8.novembrim pameklētājiem tiks piedāvātas arī dažādas darba sesijas, lasīšanas grupas un diskusijas.

LA.lv