Kultūra
Māksla

Atklās Osvalda Zvejsalnieka gleznu izstādi0

Foto: Anna Kuzmina

Latgales Kultūrvēstures muzejā 21. martā atklās Osvalda Zvejsalnieka gleznu izstādi “Gadiem pāri”, LA.lv uzzināja muzejā.

Svinot gleznotāja profesora Osvalda Zvejsalnieka 75. dzimšanas dienu, muzeja apmeklētājiem ir iespēja aplūkot jaunāko mākslinieka veikumu, kas radīts plenēros tepat Latgalē un strādājot darbnīcā pie molberta.

Gleznotājs, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, Rēzeknes Goda pilsonis, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors Osvalds Zvejsalnieks aizvien aktīvi un enerģiski iesaistās dažādās kultūras aktivitātēs, sniedzot būtisku ieguldījumu mākslas izglītības, Latgales glezniecības un Latgales kultūras attīstības jomā.

Osvalds Zvejsalnieks ir pieminekļa “Vienoti Latvijai” atjaunošanas darbu vadītājs, Latvijas atmodas virzītājs Rēzeknē un Latgalē, pateicoties viņam, izveidots Rēzeknes Mākslas nams ar pastāvīgo Latgales mākslinieku darbu ekspozīciju.

“Savā mākslā vienmēr esmu vēlējies parādīt Latgali,” atzīst gleznotājs Osvalds Zvejsalnieks, bet viņa sens draugs un līdzgaitnieks Jānis Streičs atceras: “Jau no pašas pirmās iepazīšanās es Osvaldā ieraudzīju dedzīgu Latgales patriotu un tikai tad atklāju unikālu gleznotāju. Un tagad tas ir kopā: gan viņa mūžs Latgalei, gan izcilais gleznotāja talants, kas Latgali godā ceļ”.

Tieši ar šo vēlēšanos dot dzimtajai pusei no sevis, atdot tai godu darbā Osvalds Zvejsanieks nevis norobežojas vai “veido rāmjus”, bet, gluži otrādi, atver durvis uz tautas dvēseli, tās saknēm un vērtībām.

Pavisam nesen gleznotājs Osvalds Zvejsalnieks saņēma Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks 2018” par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā.

LA.lv