Latvijā
Uncategorized

Atklās Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa īstenošanas darbus0

Okupācijas muzeja vizualizācija

Otrdien, 29. maijā, plkst. 10 pie Latvijas Okupācijas muzeja Strēlnieku laukumā VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis, kultūras ministre Dace Melbārde un LOM direktors Gunārs Nāgels kopā ar būvdarbu veicējiem simboliski atklās Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa īstenošanas darbu sākšanu, informē VNĪ.

Paredzēts, ka memoriālu veidos vairāku objektu ansamblis – restaurētā vēsturiskā Okupācijas muzeja ēka, kas tapusi vēl 1970. gadā kā Latviešu strēlnieku muzejs, tās jaunā piebūve “Nākotnes nams”, kuras pamatā ir arhitekta Gunāra Birkerta ideja, un piemiņas vieta – mākslinieka Kristapa Ģelža radītais vides mākslas objekts “Vēstures taktīla”.

Projekta ietvaros paredzēts izbūvēt jaunas, mūsdienīgas muzeja ekspozīcijas telpas ar telpiskiem, multimediāliem un interaktīviem objektiem.

Saistītie raksti

“Šā gada jūlijā apritēs 25 gadi, kopš Latvijas Okupācijas muzejs pirmo reizi vēra durvis saviem apmeklētājiem, atgādinot un stāstot par sāpīgām latviešu tautas vēstures liecībām. Tāpēc man ir patiess prieks, ka muzeja jubilejas un Latvijas valsts jubilejas gadā “Valsts nekustamajiem īpašumiem” ir izdevies izdarīt vairāk nekā pēdējos desmit gados un beidzot no vārdiem būsim nonākuši pie darbiem,” uzsvēra Neimanis.

Kristaps Ģelzis pasākumā prezentēs mākslas objekta “Vēstures taktīla” ideju. Savukārt VNĪ valdes priekšsēdētājs parakstīs līgumu ar SIA “Taktila” par minētā mākslas objekta būvprojekta izstrādi, mākslas objekta izgatavošanu, uzstādīšanu un projekta īstenošanas autoruzraudzību, būvuzraudzību, mākslas objekta pilnīgu izstrādi, uzstādīšanu, izgaismošanu un apskaņošanu.

LA.lv