×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Atklās Pētera Brūvera kapa plāksni un pēdējo krājumu

Foto: LETAFoto: LETA

Pēters Brūveris ar Jāņa Baltvilka balvu 2010. gadā.

Pēterdienā, 29. jūnijā, dzejnieka Pētera Brūvera (24.04.1957-16.07.2011) draugi, domubiedri un dzejas cienītāji aicināti uz piemiņas brīdi Ulbrokas kapos un Pētera Brūvera pēdējā dzejas krājuma “Mācos rakstīt” atvēršanu, vēsta portāls lu.lv.

Plkst. 15 Ulbrokas kapos tiks atklāta Aivara Vilipsōna veidotā kapa plāksne, kas tapusi ar gandrīz 70 ziedotāju Latvijā un Lietuvā atbalstu.

Bet pēc tam, plkst. 16, Stopiņu novada Līčos, dzejnieka dzimtajās mājās “Kalēji” tiks svinēta arī Pētera Brūvera pēdējā dzejoļu krājuma “Mācos rakstīt jeb ātrs palīglīdzeklis poētisku tekstu apguvē” atvēršana, kurā piedalīsies latviešu un lietuviešu literāti, bet dziesmas ar Pētera Brūvera vārdiem atskaņos Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis.

Dzejnieka un atdzejotāja Pētera Brūvera grāmata “Mācos rakstīt jeb ātrs palīglīdzeklis poētisku tekstu apguvē”, ko ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu izdevis apgāds “Mansards”, ir tetraloģijas “Valodas ainava” ceturtās grāmatas pirmā daļa. Grāmatu pēc autora atstātajiem materiāliem sakārtojuši Māris Salējs un dzejnieka meita Indra Brūvere-Daruliene. Grāmatas māksliniece – Zane Ernštreite.

Grāmata ietver sarežģītu, bet dzejnieka jau daļēji strukturētu poētisko materiālu – autora vēlīnos dzejoļus un vairākus atdzejojumus (Zbigņeva Herberta, Jūnusa Emres, Helderlīna un Antana A. Jonīna darbi). Krājumam pievienots dzejnieka it kā atdzejotais, it kā izgudrotais tēls Āšiks no Konjas, sūfijs, kura teksti latviešu valodā rāda Brūvera stilizācijas ietilpību. No lasītājiem senāk pazīstamiem dzejas tēliem šajā grāmatā atkal atdzimst literatūrvēsturiskā alūzija: Kirils Pelns, parādoties gan dzejoļos, gan īsas lugas veidā sarakstītā poētiskā tekstā “Izgāztuvju vējš”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+