Mobilā versija
°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
5. septembris, 2014
Drukāt

Atklās piemiņas plāksni Gunāram Astram

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc Rīgas domes Nacionālās apvienības (NA) frakcijas iniciatīvas un par Rīgas domes piešķirtajiem līdzekļiem uzstādīta piemiņas plāksne izcilajam Latvijas nacionālās pretošanās kustības dalībniekam Gunāram Astram, portālu LA.lv informēja NA.

Plāksne par atradīsies pie mājas Rīgā, Lucavsalas ielā 30, kur viņš dzīvoja no 1931. līdz 1988. gadam.

Kā norāda NA Rīgas domes frakcijas deputāts Ritvars Jansons: “Gunārs Astra Latvijas vēsturē iegājis kā nesalaužams cīnītājs pret komunistisko okupācijas režīmu. Tādēļ divas reizes – no 1961. līdz 1976. gadam un no 1983. līdz 1988. gadam viņš tika ieslodzīts sevišķi stingra režīma nometnēs Krievijā. G. Astras 1983. gada tiesas procesā teiktie vārdi: “..Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod man spēku šeit stāvēt un elpot. Mūsu tauta ir daudz cietusi un tādēļ iemācījusies un pārcietīs arī šo tumšo laiku…” kļuva pravietiski.”

Skulptora Edvīna Krūmiņa veidoto plāksni atklās 10. septembrī plkst. 17.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+