Mobilā versija
+5.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
14. novembris, 2013
Drukāt

Atklās piemiņas plāksni pie Latvijas Nacionālā teātra fasādes (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālais teātris

Sestdien, 16.novembrī, Latvijas Nacionālajā teātrī tiks atklāta piemiņas plāksne, kas vēstīs:  “Šeit 1918.gada 18.novembrī dibināta Latvijasvalsts”, kā arī būs informatīvs teksts par šo dienu vairākās valodās.

Piemiņas plāksnes atklāšanā plkst.11:00 piedalīsies Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Kā zināms, šādu plāksni 1938.gada 18.novembrī atklāja pie teātra fasādes par godu Latvijas dibināšanas 20.gadadienai. Okupācijas laikā plāksne tika iznīcināta.

Pagājušogad Kalpaka ziedojumu ballē, ko rīkoja piecas Kalpaka bataljona Studentu rotas studentu korporācijas un Pulkveža Oskara Kalpaka fonds, savākti ziedojumi šīs plāksnes atjaunošanai.

Atjaunoto plāksni veidojis arhitekts Ēriks Cērpiņš un tēlnieks Gļebs Panteļejevs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (27)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+