×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Atklās piemiņas plāksni rakstniekam Pikulim (2)

Foto: veche.ruFoto: veche.ru

Sestdien, 18. oktobrī, plkst. 12 atklās piemiņas plāksni pie nama Rīgā, Tērbatas ielā 93/95 , kur no 1962. līdz 1978. gadam dzīvoja un strādāja rakstnieks Valentīns Pikulis (1928.-1990), pavēstīja Rīgas domes deputāts Ruslans Pankratovs.

Pasākums veltīts rakstnieka 86. gadadienai. Plāksne tiks atvērta ar Krievijas Federācijas vēstniecības un Krievijas kara vēstures sabiedrības atbalstu. Ar apsveikuma runu uzstāsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Krievijas Federācijas Kultūras ministrs Vladimirs Medinskis, kā arī rakstnieka atraine Antoņina Pikuļa.

Rakstnieks Valentīns Pikulis ir dzimis 1928. gada 13. jūlijā Ļeņingradā. Ir viens no spilgtākajiem un atzītākajiemiem vēstures romānu autoriem ne tikai Krievijā, bet arī pasaulē.

Kopējā grāmatu tirāža rakstnieka dzīves laikā (neskaitot žurnālus un starptautiskos izdevumus) sastādīja aptuveni 20 miljonus eksemplāru. Par grāmatām saņemto naudu Pikulis bieži ziedoja tam, ko viņš uzskatīja par svarīgo, piemēram, no 1988.gada zemestrīces cietušajiem Armēnijas iedzīvotājiem, Rīgas slimnīcai, kur tika ārstēti afgāņu karavīri, Latvijas miera fondā utt.

Pēc Pikuļa grāmatām arī tagad ir liels pieprasījums, tās tiek publicētas katru gadu lielās tirāžās. Latviski tulkoti trīs Pikuļa romān: “Dzelzs kancleru kauja”, “Ar spalvu un zobenu”, kā arī “pParīze uz trim stundām”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Viņš karst mīlēja krieviju, bet dzīves vietu izvēlējās Rīgā. Visa tā viņa literatūra ir līdzīga Kurts- Māleres lubu romāniem, tikai par falsificētu vēstures tēmu un impērijas slavināšanu.

  2. Tikai vēstures romānos falsificēja vēsturi uz krievu šovinisma pusi.

Draugiem Facebook Twitter Google+