×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. novembris, 2013
Drukāt

Atklās Pirmo Dziesmusvētku ekspozīcijas kinozāli

Foto - LetaFoto - Leta

Ilustratīvs foto.

Piektdien, 29. novembrī, Kocēnu novada Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra telpās tiks svinīgi atklāta Pirmo Dziesmusvētku ekspozīcijas kinozāle, kas tapusi ar Borisa un Ināras Teterevu fonda finansiālu atbalstu 2750 latu apmērā.

Projekta “Latvijas Dziesmusvētku šūpulis – Dikļu zīme Eiropas kartē” ietvaros iegādātas ekspozīcijas pilnveidei nepieciešamās iekārtas – platekrāna televizors un kinozāle, kā arī sadarbībā ar Vidzemes televīziju sagatavota dokumentāla īsfilma “Dziesmusvētki no šūpuļa līdz mūsdienām”, kurā pirmo Dziesmusvētku dalībnieku tēlos iejutās Valmieras Kultūras centra vīru koris “Imanta” (diriģente Irēna Zelča). Noskatoties īsfilmu, ikvienam ekspozīcijas apmeklētājam būs iespēja iegūt izsmeļošu un vizuāli kvalitatīvu informāciju par Dziesmusvētku tradīcijas attīstību no tās aizsākumiem Dikļos līdz mūsdienām.

Kā pastāstīja projekta vadītāja Inna Krēsliņa, kinozāles atklāšanas pasākumā izskanēs pateicības vārdi projekta īstenošanā iesaistītajām personām – darba grupai – Initai Hihalovskai, Brigitai Jaunītei, Kristīnei Līdakai un Guntim Naglim, Kocēnu novada domes priekšsēdētājam Jānim Olmanim par atbalstu ekspozīcijas jauno telpu izveidē, vīru korim “Imanta” un tā diriģentei I. Zelčai, kā arī citiem labdariem.

Projekta mērķis ir latviskās identitātes saglabāšana un vietējo iedzīvotāju kultūrvides pilnveidošana, saglabājot vienu no senākajām un izcilākajām tradīcijām Dikļos – kordziedāšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+