Kultūra
Māksla

Atklās Purvīša balvas 2019 nominantu izstādi0

Publicitātes attēls

Piektdien, 22. martā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Lielajā zālē tiks atklāta Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstāde, LA.lv uzzināja muzejā.

Ekspozīciju veidos spilgts glezniecības, grafikas, fotogrāfijas, objektu un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai izvirzītie astoņi mākslinieki un mākslinieku grupas.

Balvai nominēts Ēriks Apaļais par gleznu sēriju “Diaries from Earth”, Ieva Epnere par personālizstādi “Dzīvo atmiņu jūra”, Kristaps Epners par darbu “Forget Me Not”, Gints Gabrāns par papildinātās realitātes projektu SAN, Romāns Korovins par personālizstādi “Meistara Vu un meistara Lī satori”, Paulis Liepa par izstādi “Daiļo mākslu kabinets”, Rasa Šmite un Raitis Smits par izstādi “Mikropasauļu svārstības”, kā arī tekstu grupa “Orbīta” (Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un Aleksandrs Zapoļs) par izstādi “No kā rodas dzeja”.

Purvīša balvas 2019 laureāts tiks nosaukts 12. aprīlī īpašā ceremonijā mākslas centrā “Zuzeum”.

“Purvīša balvas” organizatori turpina tradīciju un aicina ikvienu izstādes apmeklētāju un interesentu izteikt arī savu viedokli par astoņu “Purvīša balvas 2019″ finālistu veikumu, aizpildot anketu un nobalsojot par savu favorītu izstāžu zālē. Noslēdzoties izstādei, tiks paziņoti mākslinieki, kas saņēmuši vislielākās publikas simpātijas.

Purvīša balva dibināta 2008. gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Balvas apjoms ir 28 500 eiro (ieskaitot nodokļus), un tā ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.

Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”, ceturtā Purvīša balva 2015. gadā tika pasniegta Miķelim Fišeram par personālizstādi “Netaisnība”, bet piekto Purvīša balvu 2017. gada februārī saņēma Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par darbu “Dziesma”.

LA.lv