Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
16. maijs, 2012
Drukāt

Atklās rekonstruēto Cēsu Jauno pili

cesu_jauna_pils1

Rekonsturētā Cēsu Jaunā pils, kurā tiek iekārtots muzejs, apmeklētājiem atkal būs pieajama 1. jūnijā, aģentūra BNS uzzināja Cēsu novada domē. Projekta laikā pilī veikti nozīmīgi būvniecības un restaurācijas darbi, pēc iespējas precīzāk atjaunojot 18. un 19. gadsimta interjeru, lielajā salonā atjaunots gleznieciski augstvērtīgs rožu motīvu brīvrokas gleznojums, vairākās pils telpās ir ierīkotas interjera ekspozīcijas, ļaujot iztēloties, kāda pils varēja izskatīties grāfu Zīversu dzīves laikā.

“Cēsu novada vēsturiskās ekspozīcijas autori ir veikuši grūtu uzdevumu, mēģinot integrēt pils interjeros uzskatāmus novada vēstures stāstus caur muzeja krājuma senajiem priekšmetiem, senajiem attēliem un interaktīvām programmām, atspoguļojot Cēsu vēsturi jau no seno vendu laikiem līdz pat Latvijas neatkarīgas valsts izveide,” vēstī dome.

Savukārt pils augšējos stāvos ierīkota konferenču telpa un izstāžu zāle.

Projektu “Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” realizē Cēsu novada pašvaldība ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un Latvijas valsts atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir 1,72 miljoni latu, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 85% apmērā – 1,41miljoni latu un valsts budžeta dotācija 4,5% apmērā – 74 901 latu.

Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības interesi un izpratni par Cēsīm un Vidzemi kā Latvijai svarīgu reģionālu kultūrvēsturisku centru pagātnē un tagadnē, darbā balstoties uz muzeja krājumu.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+