×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Atklās rekonstruēto K.Valdemāra un Daugavgrīvas ielas satiksmes mezglu

LETALETA

Piektdien, 15.novembrī, plkst.14 satiksmei tiks atklāts rekonstruētais K.Valdemāra un Daugavgrīvas ielas satiksmes mezgls, informēja Rīgas domē.

Būvdarbu gaitā paplašināts Daugavgrīvas ielas posms un esošajai brauktuvei blakus izbūvēta jauna divu joslu brauktuve virzienam no Daugavas kreisā krasta. Tāpat izbūvēts jauns tilts pār Zunda kanālu, kas kalpos kā jauns pieslēgums Daugavgrīvas ielai pie Ķīpsalas virzienā no Raņķa dambja uz K.Valdemāra ielu.

Projekta būvniecības laikā izbūvēti jauni luksoforu objekti, kā arī rekonstruēti esošie. Tādējādi Daugavas kreisajā krastā iecerēts samazinātas satiksmes konfliktsituācijas un nodrošināt gājējiem iespēju droši šķērsot ielas.

Kopējās projekta izmaksas ir 21 miljons latu. No tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 1,5 miljoni latu, neliela daļa ir valsts finansējums, bet pārējie ir Rīgas domes līdzekļi, tostarp SIA “Rīgas akropole” dāvinājums – 4,2 miljoni latu. Lielākās būvniecības izmaksas veido inženierkomunikāciju rekonstrukcijas darbi – saimniecības un lietus ūdens kanalizācija, ūdensvads, siltumtrase, apgaismojums, SIA “Rīgas satiksme” tīkli un inženierbūvju izbūve.

Projektu īsteno pilnsabiedrība “ACB un tilti”.

Zunda kanāla kreisajā krastā pie Vanšu tilta vienlaikus top divi vērienīgi nekustamā īpašuma projekti – augstceltņu komplekss “Z Towers” un daudzfunkcionāls tirdzniecības, biroju un izklaides centrs “Zunda”.

Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, kad būvēja Vanšu tiltu, tā kreisā krasta satiksmes organizācija netika realizēta pilnībā, taču aiz Zunda kanāla projektēto līdzekļu trūkuma dēļ neizbūvēja. Pēc pašlaik īstenojamā projekta, tranzīta satiksmes plūsma Vanšu tilta kreisajā pusē tiks nodalīta no vietējās satiksmes.

Satiksmes mezgla oficiālajā atklāšana rīt piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), Satiksmes un transporta komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks (SC), Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Krišjānis Peters, kā arī būvnieku pārstāvji un citi. Pasākums norisināsies Daugavgrīvas ielas rekonstruētajā posmā pie Bezdelīgu ielas tuneļa.

Pagājušā gadsimta 80.gados, kad būvēja Vanšu tiltu, projekts netika realizēts pilnībā. Tagad rekonstrukcijas laikā tur veikti būtiski satiksmes uzlabojumi. Projektā ir nodalīta tranzīta satiksmes plūsma no vietējās satiksmes plūsmas, kā arī izbūvēta gājējiem un velosipēdistiem droša satiksmes infrastruktūra. Sīkāk par paveikto un tālākām projekta attīstības perspektīvām varēs uzzināt pasākuma laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+