×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

Atklās Ulda un Alvja Zemzaru izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 2. aprīlī plkst. 17.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā tiks atklāta mākslinieku Ulda un Alvja Zemzaru gleznu izstāde, portālam LA.lv pavēstīja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.

Latvijā labi pazīstamais vecmeistars Uldis Zemzaris (1928) ir lielisks zīmētājs un klasiskā reālisma spilgts pārstāvis. Mākslinieks darbojas portretu žanrā, un aizvadītajos gados ir radījis sava laika literātu un kultūras darbinieku portretus, tos gleznodams ar neviltotām simpātijām un izpratni. Mākslinieks tāpat pievērsies arī Latvijas ainavu glezniecībai, īpaši jūras ainavām.
Uldis Zemzaris mācījies Rīgas J. Rozentāla mākslas vidusskolā, studējis glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā pie profesoriem klasiķiem Kārļa Miesnieka un Jāņa Roberta Tillberga. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1957. gada, savukārt izstādēs piedalās no 1952. gada. Ulda Zemzara personālizstādes norisinājušās ne tikai Rīgā, bet arī Tartū, Maskavā, Sidnejā, Ottavā, Kolumbusā, Ņujorkā, kā arī Bostonā.

Alvis Zemzaris (1961) ir gleznotājs un interjera dizainers. Zīmēšanas un krāsu pielietošanas zināšanas apguvis jau bērnībā mākslinieku darbnīcā pie saviem vecākiem. Mācījies Rīgas J. Rozentāla mākslas vidusskolā, tomēr studiju laikā mainījis jomu, iestājoties Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultātē. Jauno mākslinieku apvienības biedrs kopš 1980. gada, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1997. gada, savukārt izstādēs piedalās no 1982. gada. Veido interjera dizainu, kopš 2002. gada ir Dizaineru savienības biedrs. Mākslinieka personālizstādes norisinājušās Rīgā, taču daiļradē nozīmīgākās izstādes bijušas Ženēvā un Milānā. Šajā izstādē eksponē pilsētu ainavas, kuras gleznot viņu rosinājis ceļojumos un ikdienā skatītais naksnīgo ielu mirdzums.

Izstāde apskatāma līdz 4. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+