Kultūra
Māksla

Atklās vēsturiska porcelāna izstādi “Skaistā dzīve”0

Publicitātes foto

No 29. marta līdz 19. maijam muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” būs apskatāma īpaša izstāde, kurai dots dzīvi apliecinošais franču izteiciens “La belle vie” – dzīve ir skaista, LA.lv uzzināja Jūgendstila centrā.

Izstāde ir stāsts par porcelāna traukiem – spilgtiem sava laika lieciniekiem. Izsmalcinātas kafijas un tējas tasītes, apgleznoti un bagātīgi rotāti šķīvji bija neatņemama 19. un 20. gadsimta dzīves daļa. Daudzi no priekšmetiem tapuši Eiropā slavenās porcelāna fabrikās, kā, piemēram, Meisenē, Berlīnē, Limožā, Karlsbādē un citur.

Daudzas no tām sen vairs nestrādā, bet to izstrādājumi ir spilgti rūpnieciskās mākslas paraugi – katrai lietai piemīt arī estētiska vērtība. Izstādē redzamie priekšmeti ir radīti kā praktiski lietojami un sadzīvē izmantojami, tomēr tie neaprobežojas tikai ar funkcionalitāti.

Tradīcijām bagātajās ražotnēs tapušie trauki apliecina skaistuma nozīmi ikdienas dzīvē. Izstāde priecē ar izsmalcinātu formu un krāsu bagātību un stāsta par modes tendencēm trauku industrijā Eiropas manufaktūrās no bīdermeijera līdz “Art Deco”.

Kolekcija sākta veidot pirms vairāk nekā divdesmit gadiem, un sākotnēji tajā bija zili baltie fajansa šķīvji ar arhitektūras atainojumu. Ar laiku tā papildināta ar dažādiem citiem porcelāna izstrādājumiem. Ī

LA.lv