Kultūra
Māksla

Atklās Vijas un Kaspara Zariņu kopizstādi “Paralēli”0

Foto: LETA

Valmieras muzeja Izstāžu namā piektdien, 6. aprīlī, plkst. 17 atklās Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa personālizstādes “Paralēli”, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Vijas un Kaspara Zariņu dzīve jau vairāk nekā 30 gadus gan ikdienā, gan mākslā rit kopā. Abi ir gleznotāji un Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedras mācībspēki.

Vija Zariņa un Kaspars Zariņš veido katrs savu mākslas ceļu, meklējot individualitāti gan vizuāli, gan saturiski.

Izstādē Valmierā būs skatāms, kā Latvijas mūsdienu ainavas kodu dažādos gadalaikos un apgaismojumos ir atklājusi Vija Zariņa. Viņas mērķis glezniecībā ir sniegt skatītājam laikmeta sajūtu un piederību Latvijai. Lielformāta eļļas gleznas ir spēcīgs vēstījums savā patiesā redzējumā un vizuālās formas skaidrībā.

Kaspars Zariņš savukārt turpina nesen iesākto abstraktās glezniecības ceļu, kas šajā izstādē ir akrila gleznojuma sajaukums ar dobtu un izslīpētu finieri. Viņš atklāj saplākšņa dabisko materiālu, atsedzot to pa slāņiem. Kombinācija starp gleznoto un dobto paver skatītājam nebijušas un patiesas emocijas, kas sakņojas mākslinieka sirdī.

Daļa Valmierā apskatāmo darbu tika eksponēti Latvijas Nacionālās mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” 2017. gada rudenī. Par šiem darbiem mākslinieki saņēma Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu “Kilograms kultūras 2017” vizuālajā mākslā.

Vija Zariņa un Kaspars Zariņš ir veidojuši vairāk nekā divdesmit personālizstādes, abi ir dalībnieki domubiedru un grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs.

Izstāde Valmierā apskatāma līdz 12. maijam.

LA.lv