Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
22. novembris, 2014
Drukāt

Atklāt glaukomu laikus (1)

1. Glaukoma ir viltīga slimība, kas ilgi ne

1no4
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Glaukomas iemesli joprojām nav pilnībā izpētīti. Visvienkāršākā teorija skaidro, ka paaugstināta acu spiediena vai citu apstākļu ietekmē neatgriezeniski tiek bojāts redzes nervs. To var salīdzināt ar elektrisko kabeli, kas nogādā informāciju no acs uz smadzenēm, kur veidojas attēls.

Tā sauktā normālā spiediena glaukoma ir saistīta ar asinsrites pasliktināšanos acīs, ko lielākoties izraisa zems asinsspiediens un asinsvadu tonusa slikta regulācija.

Redzi laupa nemanāmi

Acīs pastāvīgi veidojas īpašs šķidrums, kas tās baro un aizvada vielmaiņas galaproduktus. Tā rašanās daudzumam jābūt līdzsvarā ar atteci. Gadu gaitā sklerotisku bojājumu dēļ acs struktūras kļūst mazāk caurlaidīgas, drenāžas ceļi sašaurinās vai slēdzas, tāpēc šķidrums nespēj pietiekami labi aizplūst prom un paaugstinās acu spiediens.

Glaukomas slimnieks, skatoties taisni, redz labi, taču perifērā redze pamazām sašaurinās, tāpēc uz apkārtni nākas raudzīties kā caur caurulīti. Parasti šis process vienā acī notiek ātrāk, otrā – vēlāk, tāpēc pats to uzreiz nepamana. Slimību atklājot laikus, iespējams ilgāk saglabāt nervu šķiedras un nodrošināt ne tikai labu redzes asumu, bet arī perifēro redzi.

Visbiežāk sastopama atvērta kakta glaukoma, ko sākotnēji var atklāt, regulāri izmeklējot acis. Kad rodas sūdzības, efektīva ārstēšana jau nokavēta.

Retāk izplatīta ir slēgta kakta glaukoma, kad ik pa laikam rodas sāpes acīs un galvā, miglojas redze un, skatoties uz gaismas avotu, parādās varavīksnes loki. Reizēm, acs spiedienam strauji ceļoties, rodas lēkme ar šādiem pašiem simptomiem. Var būt slikta dūša un pat vemšana. Lēkmi mēdz izprovocēt stress vai ilgstošs darbs ar noliektu galvu. To svarīgi pēc iespējas ātrāk pārtraukt, jo redzi iespējams zaudēt pāris stundu laikā.

  1. Glaukoma ir viltīga slimība, kas ilgi ne
  2. Jāmēra spiediens Nor
  3. Kas veicina glaukomas attīstību
  4. Kā sadzīvot Glaukoma

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vairāki slaveni Rietumu un Krievijas medicīnas speciālisti, tostarp krievu profesors Ivans Ņeumivakins, apgalvo, ka pie glaukomas – tāpat kā pie daudzu citu slimību rašanās – vainojams ūdens trūkums organismā, tāpēc diennaktī jāizdzer vismaz 1.5 l TĪRA ūdens dienā. Un noteikti siltu un tukšā dūšā! Tiem, kam glaukoma ir aktuāla, iesaku internetā pameklēt arī tās ārstēšanu ar Vitafonu,… viņiem jau ir izstrādāta metodoloģija. Man pavisam nejauši gadījās izlasīt (krieviski). Ievadiet “Googlī” Vitafon. Glaukoma (labāk krieviski). Pieredzes ar glaukomu man nav, taču dažās citās lietās man ir ļoti palīdzējuši gan profesora Ņeumivakina ieteikumi, gan tas “pīkstulis” Vitafons :D, tāpēc domāju, ka arī šajā lietā tas varētu būt efektīvs.

Draugiem Facebook Twitter Google+