Latvijā
Kriminālziņas

Baisa slepkavība Līksnā: sieviete un vīrietis divas dienas sisti līdz nāvei 16


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA

Daugavpils policisti Līksnas novadā atklājuši sevišķi nežēlīgu sievietes un vīrieša slepkavību, ko pastrādājuši trīs jau agrāk likumu pārkāpuši vīrieši.

Kā informē policijā, 14.augustā Daugavpils novadā Līksnas pagastā pretī vasarnīcām Daugavā apmēram vienu metru no krasta atrasti vīrieša un sievietes līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Saistība ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

Tajā pašā dienā likumsargi noskaidroja, ka upē tika atrasti 1989. gadā dzimuša vīrieša un 1984. gadā dzimušas sievietes līķi. Drīz pēc līķu atrašanas par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos aizturētas iespējamās vainīgās personas – 1982., 1992., un 1989.gadā dzimuši vīrieši. Visas aizturētās personas jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā par dažādiem likumpārkāpumiem.

No pieradījumiem un aizturēto liecībām izriet, ka viņi kopā ar cietušajiem atpūtās kādā lauku mājā Daugavpils novada Sventes pagastā. Naktī uz 13.augustu, lietojot alkoholu, viņu starpā notika konflikts, kas pārtapa vardarbībā pret cietušajiem.

Vīrieti un sievieti ilgstoši nežēlīgi sita, bet, kad tas vardarbjiem apnika, viņi savus pusdzīvos upurus iemeta mājas pieliekamajā telpā. Pēc kāda laika no gūtajām traumām tur nomira cietusī sieviete. Nākamajā dienā, lai atbrīvotos no līķa un liecinieka, aizturētie iesēdināja mašīnā vēl pie samaņas esošo vīrieti, bet sievietes līķi novietoja mašīnas bagāžniekā. Braucot pilsētas virzienā, vīrieti atkal piekāva, bet šoreiz līdz nāvei.

Lai noslēptu noziedzīgos nodarījumus, aizturētie iemeta cietušo līķus Daugavā.

Šobrīd ir nozīmētas ekspertīzes un turpinās izmeklēšana. Visām trīs aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Šādam noziegumam Krimināllikumā paredzētais sods ir mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv