Latvijā
Sabiedrība

Atklāta Eiropas Kodolpētniecības centra izstāde “CERN – zinātnes paātrinātājs”0

Foto Dainis Bušmanis

Šodien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklāta Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) izstāde “CERN – zinātnes paātrinātājs”.

Izstādes svinīgajā atklāšanā piedalījās valdības vadītājs Māris Kučinskis (ZZS), izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V), kā arī RTU rektors Leonīds Ribickis un CERN vadība.

Galerijas nosaukums

Izstādē apmeklētājiem būs iespēja spert piecus soļus pretī nezināmajam, meklējot atbildes uz jautājumu, kā izcēlies Visums, un iepazīstoties ar CERN fundamentālās fizikas pētījumiem. Sperot pirmo soli, varēs izzināt Lielo sprādzienu, sperot otro, – paviesoties daļiņu un matēriju zonā, trešajā solī varēs atklāt Visuma noslēpumus, ceturtajā – iepazīt Lielo hadronu paātrinātāju, ar kura palīdzību atklāja Higsa bozonu, un piektajā – uzzināt, kā ikdienā mums palīdz CERN zinātniskie atklājumi.

Īpaši izstādē tiek gaidītas 7-12.klases skolēnu grupas, kurām būs iespēja bez maksas gidu pavadībā izzināt CERN. Skolēniem skaidros daļiņu fizikas pamatprincipus un demonstrēs, kā pasaules izcilākie zinātnieki cenšas atklāt vēl nezināmas daļiņas, lai gūtu dziļāku izpratni par Visuma izcelšanos.

LA.lv