×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. novembris, 2013
Drukāt

Atklāta fotokonkursa „Valmiera un valmierieši” izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 14.novembrī, Valmieras integrētajā bibliotēkā atklāta fotokonkursa “Valmiera un valmierieši” izstāde, portālu “LA.lv” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Didzis Stāvausis.

Atklājot izstādi, Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors un žūrijas komisijas priekšsēdētājs Aigars Vītols norādījis, ka iesūtītās fotogrāfijas bijušas labā mākslinieciskā kvalitātē, turklāt atklājušas jau zināmas vietas un lietas Valmierā no jauna skatupunkta.

Arī fotokonkursa žūrijas loceklis, Valmieras Mākslas vidusskolas direktors Edgars Bogdāns apstiprinājis, ka fotokonkursā iesūtītās fotogrāfijas ļāvušas labāk iepazīt Valmieru, īpaši uzslavējot autoru centienus izcelt vietas, kas ikdienā netiek novērtētas, bet kurām piemīt tikai Valmieras pilsētvidei raksturīgais šarms.

Fotokonkursa galveno balvu izcīnīja Aivja Stračinska fotogrāfija “Pretī uzvarai”, savukārt 2.vietā ierindojās šī paša autora fotogrāfija “Kad Gauja ienāk pilsētā”, bet 3.vieta tika piešķirta Jāņa Būmaņa fotogrāfijai “Gaujas tilts”.

Tāpat konkursa organizatori pateicās visiem pārējiem fotogrāfiem, kuru darbi iekļauti fotoizstādē: Karlīnei Cercinai, Antim Lūsam, Guntim Iļķēnam, Pēterim Sproģim, Andrim Caunem, Lienei Bēmai, Laurai Močai, Sandrai Rencei, Marijai Markulei, Gintam Vaserim, Indrai Bērziņai, Litai Miezonei un Jānim Bērtulim.

Fotogrāfiju autori, stāstot par uzņemtajiem attēliem, uzsvēruši, ka ikdienā viņi pētot un meklējot vietas un situācijas, kuras vēlas iemūžināt, kā arī atzinuši, ka nereti īstās fotogrāfijas uzņemšana var aizņemt vairākas stundas vai pat dienas. Vienlaikus viņi norādījuši, ka vienmēr jāsaglabā modrība un jātur fotoaparāts rokas stiepiena attālumā, jo nereti ideālais kadrs ir vien pāris mirkļus ilgs.

Tāpat uz izstādi sanākušie autori apstiprina, ka tiem padomā ir vairākas jaunas idejas fotogrāfijām, ko iesniegt nākamajā Valmieras fotokonkursā.

Šogad Valmieras fotokonkursa divās kārtās 35 autori no Valmieras un apkārtējiem novadiem, kā arī Valkas, Cēsīm, Jelgavas, Rīgas un Vācijas kopumā iesūtījuši kopumā 360 fotogrāfijas, no kurām 40 labākās eksponētas izstādē.

Konkursa organizatori izsaka pateicību visiem autoriem, kuri bija iesnieguši savus fotoattēlus un aicina arī turpmāk piedalīties Valmieras fotokonkursā.

Izstāde Valmieras integrētajā bibliotēkā būs apskatāma no 14. līdz 30.novembrim, savukārt no 7. janvāra līdz 31. janvārim tā būs apskatāma Valmieras Kultūras centra foajē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+