×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. jūlijs, 2015
Drukāt

Atklātā konkursā meklē muzeju krātuvju kompleksa būvdarbu veicēju

rakstniecibas_muzejs

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludinājusi iepirkumu par muzeju krātuvju kompleksa būvdarbiem Rīgā, Pulka ielā 8, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

VNĪ iepirkumā nav norādījusi paredzamo iepirkuma līgumcenu. Pretendenti piedāvājumus var iesniegt līdz 1.septembrim.

Paredzēts, ka krātuvju kompleksa 1.kārtas realizācijas termiņš ir 15 mēneši no iepirkuma līguma noslēgšanas dienas.

Gadījumā, ja VNĪ pieejamie finanšu resursi būs nepietiekami, lai realizētu visus atsevišķi vērtējamos būvdarbus projekta pilnai realizācijai, tad būvdarbu realizācija, kuriem būs nepietiekama finanšu resursu pieejamība, var tikt atlikta līdz brīdim, kad tiks rasti finanšu līdzekļi. Visas nepieciešamās izmaiņas būvprojektā, kas izriet no finanšu resursu pieejamības, sadalot būvprojektu kārtās un paredzot atsevišķi vērtējamos būvdarbus realizēt pēc papildu finanšu līdzekļu saņemšanas, tiks veiktas autoruzraudzības kārtībā. Informācija par paredzamo finanšu līdzekļu resursu pieejamību tiks precizēta laika periodā līdz 2016.gada beigām vai 2017.gada sākumam.

Jau ziņots, ka Muzeju krātuvju kompleksu Pulka ielā 8 paredzēts izveidot, lai nodrošinātu Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Rakstniecības un mūzikas muzeju un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju ar piemērotām telpām muzeju krājumu izvietošanai un darbam ar krājumu mākslas priekšmetiem.

Sākotnējā iecere 2007.gadā paredzēja uzbūvēt muzeju krātuvju kompleksu aptuveni 34 000 kvadrātmetru platībā, kas nodrošinātu Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (tajā laikā arī Ārzemju mākslas muzeju), Rakstniecības un mūzikas muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju ar krātuvju telpām, restaurācijas darbnīcām, konferenču, darbinieku un ekspozīciju telpām. 2012.gadā, aktualizējot projektēšanas programmas, ko saskaņoja Kultūras ministrija, platība tika samazināta līdz 20 000 kvadrātmetru.

Muzeju krātuvju kompleksa Pulka ielā 8 rekonstrukcijas pabeigšanas termiņš 2013.gadā tika pagarināts no sākotnēji plānotā 2015.gada 30.septembra līdz 2016.gada 30.septembrim un precizēts rekonstrukcijai paredzētais finansējuma sadalījums pa gadiem, nemainot tā kopējo apmēru, bet mainot finansēšanas veidu no būvniecības darbu finansēšanas, ieguldot finanšu līdzekļus VNĪ pamatkapitālā, uz darbu izdevumu segšanu.

Muzeju krātuvju kompleksa Pulka ielā 8 būvniecības projekta īstenošana tika sākta saskaņā ar būvniecības aktivitāšu laika grafiku, atbilstoši kuram tika pabeigti pirmsprojekta sagatavošanas darbi un sagatavota iepirkuma dokumentācija tehniskā projekta izstrādei. 2013.gada 7.februārī tika izsludināts atklāts konkurss Muzeju krātuvju kompleksa rekonstrukcijas skiču un tehniskā projekta izstrādei, kas tika pārtraukts, jo piedāvājumu izvērtēšanas procesā tika konstatētas neatbilstības pretendentu piedāvājumos un bija nepieciešams papildināt tehnisko specifikāciju un projektētājam izvirzītos nosacījumus. 2013.gada 20.maijā atkārtoti tika izsludināts atklāts konkurss skiču un tehniskā projekta izstrādei, kurā uzvarēja SIA “Arhitektu birojs Krasts”.

Muzeju krātuvju kompleksa būvniecības darbu izdevumu segšanai 2014.gadā tika paredzēti 1 059 860 eiro, 2015.gadā paredzēts novirzīt 11 065 698 eiro un 2016.gadā – 13 620 082 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+