×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Atklāta saruna ar Lukašenko (10)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā piektdien silti uzņēma Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko – abas amatpersonas runājušas gan par Baltkrievijas iespēju ciešāk sadarboties ar Eiropas Savienību, gan lielu daļu sarunas aizņēmuši notikumi Ukrainā.

“Lukašenko kungs mani sagaidīja ar tēju. Mums bija konstruktīva un atklāta stundu ilga saruna,” stāstīja E. Rinkēvičs. Viņš uz Minsku esot devies kā ES prezidējošās valsts ārlietu ministrs. “Ja Latvija mums palīdzēs vēl vairāk satuvināties ar ES tās prezidentūras laikā un ne tikai, mēs jums būsim ļoti pateicīgi,” sarunas laikā esot sacījis Baltkrievijas prezidents. Iemesls mainīt iepriekš diezgan atturīgās ES un Baltkrievijas attiecības saistāms arī ar ģeopolitisko situāciju reģionā. Arī Latvijas ārpolitikas ziņojumā norādīts, ka pērn Baltkrievijas un ES attiecībās iezīmējusies pozitīva dinamika un Baltkrievija demonstrējusi konstruktīvu nostāju Ukrainas krīzes jautājumos. “Lukašenko pauda gatavību stiprināt saites ar ES gan kultūrā, gan ekonomikā, gan politikā. Atklāti runājām par jautājumiem, kur Baltkrievijai un ES ir atšķirīga izpratne,” sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

Lielu daļu no sarunas aizņēmusi Ukrainā notiekošās krīzes apspriešana. Pēc E. Rinkēviča vārdiem, saruna bijusi atklāta, taču, kas tieši apspriests, viņš neatklāja. “Baltkrievijai ir līdzsvarota nostāja Ukrainas jautājumos – tā nav atzinusi Krimas aneksiju, kā arī divas reizes rosinājusi Krieviju un Ukrainu sēsties pie sarunu galda, lai atrisinātu situāciju,” teica E. Rinkēvičs, norādot, ka novērtē Baltkrievijas centienus panākt diplomātisku un politisku risinājumu Ukrainas konfliktam. Jāpiebilst – lai arī Baltkrievija ir Krievijas partnere, tomēr A. Lukašenko pauž viedokli, kas bieži ir neērts Maskavai. Piemēram, viņš paziņojis, ka Baltkrievija nav tā saucamās “krievu pasaules” koncepta daļa. To sajutis arī Latvijas ārlietu ministrs. “Es runāju ar Baltkrievijas, ar suverēnas valsts vadītāju,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Abas amatpersonas runājušas par Latvijas un Baltkrievijas divpusējām attiecībām. E. Rinkēvičs tikās arī ar dažādu Baltkrievijas sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem. Viņus, pēc ministra vārdiem, satrauc situācija Ukrainā un Baltkrievijas drošība, kā arī politisko brīvību un politieslodzīto jautājums Baltkrievijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Saša es ar tādu no LV pie galda nesēstos!

 2. Tadu prezidentu Latvijai vaadzetu

 3. Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

  Lukašenko par Latvijas Prezidentu! Būs, kas aizstāv Latvijas laukus!!!

 4. Visu cieņu,ka sāk tuvināties viens otram,ka norūpējušies visi par stāvokli Ukrainā. Visiem vajadzētu būt vienotiem,draudzīgiem! Sen jau apnicis lasīt,par to,kas notiek Ukrainā! Žēl karavīru,kas nevainīgi iet bojā!

 5. Politika ir interešu balansēšana un realizēšana, ideoloģija tikai to mārketings. Patīkami vērot reālpolitiskus risinājumus.

 6. Nu, I gan!!! Eiropas Savieniibas prezideejoshaas valsts aarlietu ministrs brauc pie Eiropas Savieniibas melnajaa sarakstaa ieliktaa peedeejaa Eiropas diktatora :))) Juudass…

  • Un pavisam nesen vēl arī Olands un Merkele kā tādi Jūdasi plivinājās pa Minsku. Lukašenko vēl Merkelei ziedus dāvāja. Šausmas!
   Bet, ja nopietni, man prieks, ka lietas nostājas savās vietās. Lai kā arī Lukašenko nevērtētu kā savas valsts vadītāju, krītot galējībās gan viņa cildināšanā, gan noliegšanā, tās tomēr ir un paliek Baltkrievijas iekšējās darīšanas. Baltkrievija nav agresīva valsts ārpolitiski, Baltkrievijas kaimiņvalstīm nav jābaidās no agresijas. Tāpat arī Lukašenko NEKAD nav nekādā veidā ar autoratīviem izteicieniem kritizējis to, ko, piemēram, Baltijas valstis dara savā iekšienē, nekad nav izteicies par baltkrieviem, kas dzīvo Baltijā (Latvijā un it īpaši Lietuvā – visai daudz), par viņu cilvēktiesībām utt., kā to dara cita Latvijas kaimiņvalsts. Jā, tur Baltkrievijā varbūt arī visi nemaz tādā sajūsmā par Lukašenko un viņa valsts pārvaldes modeli nav, bet tās ir viņu darīšanas! Lai paši tiek galā, kamēr tur nenotiek kaut kādi masveidīgi cilvēktiesību pārkāpumi. Un, kā es saprotu, tik traki nemaz nav, jo to slaveno politieslodzīto tur nav pat 10… Tā ka pēdējā gada notikumi ir likuši mainīt skatu uz Baltkrieviju. Par ko man ir liels prieks. Stipra un ar Eiropu draudzīga Baltkrievija (un Lukašenko pats to grib, gan atvieglojot vīzu režīmu, gan stiprinot kontaktus) ir dadzis acī Krievijai un izdevīga mums.

 7. Baltkrievija tagad redz kas ir istais Putins un ko no vina var sagaidit , tapec Baltkrievijas drosiba ir Eiropa .

  • Lukašenko ir gudrāks par Putinu, kurš sapinies ar Krievijas olgarhiem tā, ka atpakaļceļa nav. Viņs tikai piemirsis, ka mirstamam koka mētelim kabatu nav. Prezidents tautas atmiņā paliek ar saviem labiem vai sliktiem darbiem

Draugiem Facebook Twitter Google+