×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Atklāta slepena gladiatoru cīņu arēna

arheologija

Seno romiešu slepeno cīņu arēna Britu arheologi izrakumu laikā 32 kilometru attālumā no Romas atklājuši sagrauta amfiteātra paliekas no Senās Romas laikiem.

Šī būve bijusi milzīga 2. gadsimtā būvēta pils kompleksa sastāvdaļa. Tagad šī vieta atrodas aptuveni trīs kilometru attālumā no Vidusjūras, bet savulaik tā izvietojusies pašā krastā, un to dēvē par Trajāna ezeru, kas ir mākslīga sešstūra formas ūdenskrātuve.

Izrakumu vieta atrodas tieši līdzās Fumičīno lidostai, tāpēc arheologiem nākas strādāt nepārtrauktas lidmašīnu reaktīvo dzinēju rēkoņas pavadījumā. Ovālais amfiteātris gabarītu ziņā ir salīdzināms ar slaveno Romas Panteonu.

Atbilstoši virknei pazīmju pētnieki secinājuši, ka tas bijis paredzēts tikai imperatoram un viņa īpašajiem viesiem, tātad ļoti izmeklētai romiešu aristokrātijas publikai. Lai gan tā ietilpība tomēr ir pārsteidzoši liela – līdz 2000 skatītāju.

Tāpat noskaidrots, ka tajā notikušas īpašas, var droši apgalvot – slepenas gladiatoru cīņas, ieskaitot cīņas uz dzīvību un nāvi ar mežonīgiem dzīvniekiem, kas tolaik nebija pieejamas izpriecas plašai publikai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+