Mobilā versija
+17.3°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
23. septembris, 2015
Drukāt

Atklāta vissenākā Maskavas iela

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas Zinātņu akadēmijas Arheoloģijas institūta vēsturnieki atklājuši, iespējams, vissenāko Maskavas ielu, ziņo institūta preses dienests.

Lielā (Veļikaja) Iela vedusi no Kremļa uz piestātni un izveidojusies visagrīnākajā pilsētas veidošanās periodā, iespējams, jau 12. gadsimtā, lēš pētnieki.

Arheologi lēmuši meklējumus sākt nojauktās viesnīcas “Rossija” apkārtnē, un nav kļūdījušies: visā izrakumu joslā, aptuveni 6,5 metru platumā, atrasts VII-XVIII gadsimta koka bruģis, zem kura bijuši vēl senāki slāņi.

Līdz pašiem senākajiem slāņiem pētnieki vēl nav tikuši, taču atraduši vairākus interesantus artefaktus – XV-XVII gadsimta keramikas priekšmeti un arhitektoniskas detaļas, kā arī ļoti neparastu krāsns rotājumu, kuram griezumi nav tikai vienā vien, bet ir abās pusēs.

Arheologi uzsver, ka atklājumi šajos izrakumos ir ļoti nozīmīgi un gluži jaunā gaismā var parādīt Maskavas seno laiku vēsturi.

Pievienot komentāru

Somijā kāds vīrietis sadūris vairākus cilvēkus (1)Turku pilsētā, Somijas dienvidrietumos, policija sašāvusi un aizturējusi kādu vīrieti, kurš bija sadūris vairākus cilvēkus.
Draugiem Facebook Twitter Google+