Mobilā versija
Brīdinājums -4.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
23. septembris, 2015
Drukāt

Atklāta vissenākā Maskavas iela

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas Zinātņu akadēmijas Arheoloģijas institūta vēsturnieki atklājuši, iespējams, vissenāko Maskavas ielu, ziņo institūta preses dienests.

Lielā (Veļikaja) Iela vedusi no Kremļa uz piestātni un izveidojusies visagrīnākajā pilsētas veidošanās periodā, iespējams, jau 12. gadsimtā, lēš pētnieki.

Arheologi lēmuši meklējumus sākt nojauktās viesnīcas “Rossija” apkārtnē, un nav kļūdījušies: visā izrakumu joslā, aptuveni 6,5 metru platumā, atrasts VII-XVIII gadsimta koka bruģis, zem kura bijuši vēl senāki slāņi.

Līdz pašiem senākajiem slāņiem pētnieki vēl nav tikuši, taču atraduši vairākus interesantus artefaktus – XV-XVII gadsimta keramikas priekšmeti un arhitektoniskas detaļas, kā arī ļoti neparastu krāsns rotājumu, kuram griezumi nav tikai vienā vien, bet ir abās pusēs.

Arheologi uzsver, ka atklājumi šajos izrakumos ir ļoti nozīmīgi un gluži jaunā gaismā var parādīt Maskavas seno laiku vēsturi.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+