×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2017
Drukāt

Atklāta vistuvākā planēta ar iespējamu dzīvību (3)

Foto - Babak Tafreshi/European Southern observatory/LETAFoto - Babak Tafreshi/European Southern observatory/LETA

Vien 4,2 gaismas gadu attālumā

Pavisam nesen, izmantojot īpaši jaudīgus teleskopus Čīlē, astronomiem izdevies atrast līdz šim tuvāko eksoplanētu, kas no jauna uzjundījis cerības atrast Saules sistēmai arvien tuvākas planētas. Atklājums liek domāt, ka pavisam drīz varētu sākties pirmo zonžu sūtīšana tālēs zilajās, lai sīkāk pētītu nākamās potenciālās cilvēces mājas.

Astronomiem zvaigznes “Proxima Centauri” (daudz vēsāka un mazāka par Sauli) sistēmā, kas atrodas blakus Saules sistēmai, izdevies atklāt planētu “Proxima Centauri b”. Kas svarīgi, planēta atrodas t. s. apdzīvojamajā zonā – laukumā apkārt zvaigznei, kur ūdens var atrasties uz planētas virsmas. Turklāt planēta ir gana silta, lai temperatūras izmaiņu rezultātā uz tās būtu ūdens šķidrā agregātstāvoklī.

Zinātnieki uzskata, ka planēta ir klinšaina, taču gana piemērota dzīvošanai, turklāt tai pat varētu būt atmosfēra. Tomēr, kā norāda zinātnieki, tieši planētas attālums ir pats pārsteidzošākais – tā atrodas vien (pēc astronomu mērauklas) 4,2 gaismas gadu attālumā no Zemes, kas liek domāt, ka tā varētu būt vistuvāk Zemei esošā planēta ārpus Saules sistēmas, uz kuras būtu iespējama dzīvība.

“Proxima B” ir apmēram 30% lielāka par Zemi, un, kas interesanti, gads uz planētas ilgst vien 11 dienas. Kā norāda SETI jeb Ārpuszemes saprāta meklēšanas institūta astronoms Džefs Koflins, kurš sadarbojas ar NASA saistībā ar Keplera teleskopu planētu meklēšanas misiju, uz planētu varētu nosūtīt arī zondi. “Nav tādu fizikas likumu, kas mums liegtu uz “Proxima Centauri b” nosūtīt zondi tuvāko dekāžu laikā, pat izmantojot šā brīža tehnoloģijas,” sacīja Dž. Koflins, kurš uzskata, ka cilvēki uz šobrīd atklāto nākotnē skatīsies kā uz kaut kā lielāka sākumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šī ”fotogrāfija” tāpat kā viss ,kas nāk no NASA ir viltojums.Apskatieties uz apgaismojumu,attēla kvalitāti.
    Ja teleskops no zemes var uztvert attēlu no planētas,kas atrodas “vien” 4.2 gaismas gadu attālumā,tad viņam uz Marsa būtu jāredz katru smilšu graudiņu.Kā ´”zinātnieki” aprēķināja attālumu,masu,temperatūru?Kā viss mūsu pasaulē tikai meli,meli,meli…

    • Tā jau nav nekāda “īsta” fotogrāfija. Varbūt aizmirsuši norādīt, bet tās visas ir ilustrācijas – kā varētu izskatīties.

Draugiem Facebook Twitter Google+