Apbrīno

Kurš Latviju pārstāvēs Eirovīzijā: atklāj “Supernovas” dziesmas 16

AFP/LETA un Publicitātes foto. Kolāža – la.lv

Publiskotas Latvijas Televīzijas konkursā “Supernova” iesniegtās dziesmas konkursa mājas lapas sadaļā “Tautas žūrija”. Dziesmu izpildītāji oficiāli atklāti netiek, noklausāmas tikai dziesmas, par kurām var izteikt attieksmi “patīk” vai “nepatīk”.

Vērtēšana notiks līdz 29.oktobra plkst.23.59, un šo vērtējumu konkursa atlases žūrija ņems vērā, izvēloties māksliniekus konkursa pusfināliem. Tieši tik pat ilgu laiku dziesmas vērtēs arī profesionāļu žūrija, kurā arī šogad darbosies Latvijas mūzikas eksperti un industrijas pārstāvji no ārvalstīm.

Potenciālo dalībnieku vidū ir gan jau pieredzējuši skatuves mākslinieki, gan jaunas, sevi jau pieteikušas grupas. Taču, ir arī pilnīgi jauni, iepriekš neredzēti izpildītāji.

Nākamā konkursa kārta notiks jau 5.novembrī, kurā dalībnieki klātienē tiksies ar atlases žūriju.

Dalībnieks, kurš uzvar konkursā, balvā iegūst iespēju piedalīties „Eirovīzijas dziesmu konkursā 2018” Portugālē.

Fakti par “Supernova 2018”:

Konkursā “Supernova 2018” saņemti 93 dziesmu pieteikumi. Izvērtējot pieteikumu atbilstību konkursa nolikumam, tālākai vērtēšanai nodotas 63 dziesmas.

Lai noklausītos visas dziesmas vismaz vienu reizi pēc kārtas, žūrijai vajadzēs nedaudz vairāk kā trīs stundas laika.

Lielākā daļa dziesmu ir angļu valodā, piecas dziesmas ir latviešu valodā, viena dziesma ir gan latviski, gan angliski, viena lībiešu un viena spāņu valodā.

Seši autori ir iesnieguši divas dziesmas, bet astoņi potenciālie dalībnieki jau iepriekš piedalījušies konkursā “Supernova”.

Biežāk izmantotie vārdi dziesmu nosaukumos ir “You” (septiņas reizes), “love” (divas reizes), “war” (divas reizes).

Pēdējos trīs gadus, kopš Latvijas Eirovīzijas dziesma tiek atlasīta konkursā “Supernova”, starptautiskajā dziesmu konkursā Latviju pārstāvēja Aminata, Justs un “Triānas parks”. Nākamaā Eirovīzija notiks Portugālē.

LA.lv