×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
25. aprīlis, 2017
Drukāt

Atklāti jauni fakti: Vai policija nodarbojusies ar dokumentu viltošanu? (12)

Kadrs no videoKadrs no video

Policija kādu autovadītāju apsūdzējusi ātruma pārkāpšanā, savukārt vīrietis to sauc par rupjiem meliem un gatavs tiesāties, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Tikšanās ar likumsargiem sanākusi uz autoceļa Rīga –Liepāja. Autovadītājs, braucot Liepājas virzienā, ir pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus un atļauto 90 km/h vietā traucās ar ātrumu 126 km/h. Tā melns uz balta rakstīts likumsargu noformētajā protokolā. Par grēkāzi uzskatītais autovadītājs tam nepiekrīt un gatavojas taisnību meklēt tiesā.

Pirmais, uz ko uzmanību vērš jurists, ir tas, ka policijai palikušā administratīvā protokola eksemplārā ir rakstīts, ka likumsargi ir rakstījuši ziņojumus. Autovadītājam atstātajā protokolā kopijā šādas atzīmes nav.

Edgars Džeriņš, jurists:”Tā ir dokumentu viltošana. Sevišķi, ja redzam, kas ir rakstīts policistu ziņojumā un kas ir redzams video ierakstā. Tas ir dienesta pārkāpums, par kuru mēs rakstīsim sūdzību policijas iekšējās drošības birojam.”

Viena policista paskaidrojumā lasāms, ka viņš, kad pamanīts, ka kāds pārkāpj ātrumu, kāpis laukā no dienesta auto un devies pārkāpēju stādināt, tas nav apstājies, bet policists pamanījis ij auto numura zīmi, ij modeli, ij kas sēdējis spēkratā. Džeriņš to sauc par muļķībām, jo video redzams, ka tajā brīdī pretējā virzienā garām aizbrauc trīs kravas auto kolonna un busiņš.
Krēslā un šādos apstākļos to visu pamanīt nav iespējams.

Policistu video tāpat redzams, ka radars ātrumu 126 km/h ir piefiksējis citam auto. No aizmugures policistiem tuvojas jau piesauktā kravas auto rinda, to apdzen vieglais auto. Tas arī esot patiesais pārkāpējs. Kāpēc likumsargi pārkāpumu piedēvēja citam?

“Bez Tabu” vēlējās uzklausīt gan Jelgavas puses likumsargu, gan Latvijas galvenā ceļu policista Normunda Krapša komentāru, bet Valsts policijas (VP) sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvji intervijas atteica. Vienīgais, ko atbildēja – kungam ir tiesības lēmumu pārsūdzēt tiesā. Viņš to arī darīs. Iesniegums jau uzrakstīts, atliek gaidīt datumu, kad būs sēde.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Viss nostātos savās vietās, ja šāda pārkāpuma sodīšanas meistaru aizrotētu uz kādu attālāku lauku nostūri par iecirkņa inspektoru. Ja tas neapmierina, lai meklē darbu citur. Tad policistiem zustu apetīte sevi uzskatīt par varenu pārcilvēku.

 2. Atņemiet policijai radarus un šī problēma būs izskausta jau saknē. Diemžēl nevienā, pat viskārtīgajakā valstī nav izdevies panākt, lai brauceji ievērotu nepamatoti zemu noteiktu atļauto ātrumu. Tā kā šis kontroles mehānisms jamet ārā un jādomā citas metodes, kā panākt drošu satiksmi, meklēšanas starplaikā pasakot, ka šoferi paši atbildīgi par droša ātruma izvēli.

 3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Bet strādāt taču negribās! Arī Valmierā, ja gadās ielās redzēt kādu CP darbinieku, tad, visticamāk, mašīnā gulošu, kaut kur aiz stūra. Šīs vietas ir zināmas gadiem un arī gulētāji. Šoferi brauc kā vēlas- nerāda pagriezienus, mizo pa visām joslām vienlaicīgi, apļus izbrauc tieši tā, kā māca autoskolā- pa ārējo joslu, bloķējot iebraukšanu un arī izbraukšanu tad, ja tev jānogriežas nākošajā ielā u.t.t. Un tad pamostas! Un steigā ir jāsalasa protokoli- ko nu vairs par godaprātu, rīkojamies pēc tēvu 90. gadu metodes. Un, ziniet, tā lieta iet! Nu jā, gadāS daži “neapzinīgie”, kas atļaujas protestēt, bet gan jau mūs sapratīs un piedos.

 4. Policijas patvaļu dēļ tiek papildus noslogotas Latvijas tiesas, tā rezultātā tiek nepamatoti tērēta valsts nauda.

 5. Zagsana un tikai. Tas ir meginajums apzagt cilveku. Un ta to vajag klasificet. Jaraksta iesniegums un uz tiesu pec izmeklesanas. Nekada atstadinasana nederes. Virs veikala megina nozagt ko- cietums. Amatpersona zog sadi- ari uz cietumu…

  • Dase, par šādām darbībām ir lielāks sods nekā par zagšanu mazā apmērā, un nevar nemaz neko noformulēt krimināltiesībās par to kas tas pēc būtības nav.

 6. Normāls, aizņemts cilvēks ar BEZ TABU nerunās.
  Atvainojiet, bet ar augstu intelekta līmeni raidījumā neviena nav…
  Un taisnība šiem arī neinteresē- vieņiem vajag sensāciju.
  P.S.
  Sajā situācijā gan menti dabūs “iekšā”…kaut gan mūsu tiesai ceļu policists pārāk bieži ir dieva vietā!

 7. Vai tas ir normāli ka visu laiku POLICIJA cenšas no nekā uztaisīt sodus, tagad sanāk ka visi POLICISTI ir mahinātori, šmaucēji, dokumentu viltotāji un informācijas sagrozītāji. Vai viņiem vispār nav kauna??Kā viņi domā tikt “Paradīzē” par saviem darbiem šajā zemē??

 8. garantēts,ka autovadītājs uzvarēs,vienīgais policists nekādu sodu nesaņems tas jau ir tagad skaidrs.

 9. un jus vel saubieties lielaku meslu par mentiem vispar nav

 10. Latvijā tiesas gandrīz vienmēr ir valsts amatpersonu pusē.
  Tādēļ taisnība, visdrīzāk, neuzvarēs.

 11. Zemgales pusē ir visgodīgākie policisti Latvijā. 100% kādam korumpantam ir pāriets ceļš.

Draugiem Facebook Twitter Google+