×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

Atklāti pirmās Normunda Naumaņa gada balvas pretendenti

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Normunda Naumaņa biedrība publiskojusi pirmo teātra un citu mākslu kritiķa Naumaņa vārdā nosauktās Gada balvas kritikā iespējamo saņēmēju sarakstu, aģentūra BNS uzzināja biedrībā.

Balvai izvirzīta Anda Baklāne, Jegors Jerohomovičs, Inese Lūsiņa, Silvija Radzobe, Santa Remere, Edīte Tišheizere, Vilnis Vējš un Margarita Zieda. Paredzēts, ka balsojums par balvas ieguvēju notiks īsi pirms “NN nakts”, kas norisināsies 2016. gada 11. janvārī Jaunajā Rīgas teātrī un balvas saņēmējs tiks nosaukts pasākuma laikā.

Pirmās “NN nakts” programmā būs Normunda Naumaņa eseju lasījumi ar Gunu Zariņu, Daci Eversu, Ināru Slucku, Kasparu Znotiņu, Juri Žagaru un Vladislava Nastavševa klavieru improvizācijas; saruna ar režisoru Alvi Hermani par kritisko domāšanu un domāšanu vispār; sarunas ar kritiķiem, kā arī Jāņa Šipkēvica jeb Shipsea uzstāšanās “Tīrās skaņas kritika”.

Balvai varēja pieteikt autorus, kas aizvadītā gada laikā darbojušies teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras un dejas mākslas kritikas jomā. Godalgas mērķis ir rosināt kritisko domāšanu, kā arī atbalstīt un veicināt kritikas kvalitāti Latvijā. Izskatot pieteikumus, tika vērtēta kritiķu spēja ne vien analizēt mākslas darba kvalitātes, jauno un izcilo nošķirt no viduvējībām un neveiksmēm, bet arī prasme konkrēto mākslas notikumu aplūkot plašākā kultūrvēsturiskā un mūsdienu mākslas kontekstā. Galvenās balvas apjoms – 1000 eiro.

Balva tiks pasniegta 11. janvārī pasākumā “NN nakts”, kas plkst. 21 sāksies Jaunajā Rīgas teātrī. Pieteikumus izvērtēja un balvas laureātus noskaidroja žūrija, kuras priekšsēdētājs ir interneta žurnāla “Satori.lv” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins un kurā darbojas Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā producente un muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+