×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Atklāti “Prozas lasījumi 2014” (+VIDEO)

Ineses Kalniņas fotoIneses Kalniņas foto

Otrdien, 2. decembrī, Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” atklāti gadskārtējie Prozas lasījumi. Turpmākajās piecās dienās norisināsies deviņi festivāla pasākumi, vēsta rīkotāji.

Festivālu “Prozas lasījumi 2014” atklāja rakstnieki Nora Ikstena, Māra Zālīte, Arvis Kolmanis, Aivars Eipurs un Kurzemes prozas lasījumu laureāts – jaunais autors, astoņpadsmit gadus vecais Mārtiņš Lindenbergs no Ventspils. Turpmākās nedēļas laikā festivāls uzņems savu gaitu, dažādās Rīgas vietās pulcējot ārvalstu un vietējos rakstniekus, stāstniekus, literatūrkritiķus un literatūras cienītājus.

Šovakar, 3. decembrī plkst. 19, festivāls turpināsies grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards”, kurā norisināsies ikgadējais festivāla pasākums “Prozas vakariņas”. Tajā ar saviem jaunākajiem prozas darbiem uzstāsies māsas Madara Rutkēviča un Agnese Rutkēviča (saruna ar viņām ŠEIT), Zanda Tereško, Helga Tormane un Sandra Sabīne Jaundaldere. Vakara vadītājs: improvizators Valdis Sils.

Bet jau rīt, 4. decembrī plkst. 19, īpaša tikšanās būs stāstu vakarā “Nakts autobusā” ar Latvijas literatūras “slikto zēnu” Nilu Saksu, mūzikas apskatnieku, dīdžeju un autoru Uldi Rudaku, Tomu Kreicbergu, kurš panākumus guvis, rakstot angliski ar pseidonīmu Tom Crosshill, Sergeju Moreino, Lauru Brokāni un Inetu Meimani. Tikšanās vieta – Zirgu ielas koncertzāle Vecrīgā.

Pilna festivāla programma ŠEIT. Visos pasākumos ieeja ir bez maksas.

Visos festivāla lasījumos piedalīsies nozares profesionāļu un alternatīvā žūrija, kas izvērtēs un festivālā noslēgumā apbalvos labākos priekšnesumus. Šī gada festivāla galvenā balva tiks turēta noslēpumā līdz pat festivāla noslēgumam, taču, kā radio NABA raidījumā “Bron-Hīts” pavēstīja Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga, zināms, ka tai būs saistība ar Latvijas literatūras vietu pasaules kontekstā.

Kā ik gadu, festivālu atbalsta literatūras žurnāls “Latvju Teksti”. Neilgi pēc festivāla decembrī gaidāms “Latvju Tekstu” speciālizlaidums, kas veltīts “Prozas lasījumu 2014” autoriem – patīkama lasāmviela garajām svētku brīvdienām. Prozas lasījumu autorus gaida arī citas balvas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+