×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Atklāti sieviešu stāsti Liepājas teātrī 


ReklāmfotoReklāmfoto

Liepājas teātrī 25. aprīlī pirmizrāde “Dekamerons SPA stilā”, kas tapusi pēc Fejas Veldones romāna motīviem. Režisors Dž. Dž. Džilindžers iestudējis pikantus sieviešu stāstus gan par karjeru, gan vīriešiem.

Aktuāla luga par mūsdienām. Sešas sievietes mums stāsta savus dzīvesstāstus. Nekas te nav viennozīmīgs, jo katrai ir savs stāts. Līdz ar to izrāde ir daudzslāņaina.

Darbība risinās prestižā SPA, kur ierodas vairākas sievietes, kas, laiski atpūšoties džakuzi un tukšojot vienu šampanieša glāzi pēc otras, atklāj savas dzīves noslēpumus. Vēl kas būtiski, šajā izrādē nav galveno lomu – visām ir savs stāsts, ko izstāstīt. Tāpēc iestudējuma centrā ir sešas sievietes, kuras atveido aktrises Inese Kučinska, Anete Berķe, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Ilze Jura un Signe Ruicēna. Viņu vidū ir gan neiroķirurģe, kurai ir doktora grāds, bet kura nespēj satikt savu īsto vīrieti, gan lektore, kurai stresa gadījumā pulss sasniedz 200 sitienus minūtē, gan mācītāja sieva un manikīre. Tā noteikti nav tikai sieviešu izrāde. Katrs atradīs kaut ko sev. Kā saka aktrise Everita Pjata: “Sievietes varēs pavērot, varbūt ar mazu ironiju, kā tām tur svešajām klājas. Protams, ar mazu ironiju tiek runāts arī par vīriešiem, tāpēc vīrieši redzēs, kādas mēs esam, kad viņu nav klāt.” Iezīmējot lugas mūsdienīgumu, Everita atklāj, kāda ir viņas varone. “Mana sieviete ir pastāvīga, egocentriska būtne, kurai svarīgākais ir karjera un kura ir izveidojusi tādu dzīvi, kāda viņai pašai patīk, kurā neviens viņu netraucē. Aiz tā visa ir otra puse – pietrūkst laika ģimenei,” teic Everita un neslēpj, ka tādas kā viņas varone mūsdienās ir daudzas. Izrādē ir iespēja paskatīties no malas, kā mēs pašas izskatāmies un vai ir vērts ko mainīt, vai var dzīvot kā līdz šim.

Dāmu stāstu varoņos, kā arī SPA apkalpojošā personālā iejutīsies aktieri – Mārtiņš Kalita, Gatis Maliks, Viktors Ellers, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris, Marģers Eglinskis un Sandis Pēcis.

Liepājas teātra skatuvi par SPA atpūtas zonu pārvērtīs scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

F. Veldones romāns “Dekamerons SPA stilā” sarakstīts 2007. gadā, un ne tikai nosaukumā, bet arī darba struktūrā vērojamas paralēles ar Bokačo 14. gadsimtā sarakstītajām novelēm, kurās, bēgot no mēra, kādā villā satiekas vairākas sievietes un vīrieši, kas laika vilcināšanas nolūkā stāsta pašu piedzīvotus stāstus par mīlestību, cilvēku gribasspēku. Arī Veldones romānā stāsti ir tie, kas veido darba struktūru. Tikai tagad tās ir 21. gadsimta sievietes, kas bēgs nevis no slimības, bet stresa pilnās dzīves, kurā lielu lomu ieņem gan karjera, gan, protams, vīrieši. F. Veldone ir britu rakstniece un dramaturģe. Dzimusi 1931. gadā un joprojām aktīvi raksta jaunus darbus, pārsvarā romānus. Viņas darbi tiek pieskaitīti feminisma literatūrai, tajos viņa stāsta par mūsdienu sieviešu dzīvi pasaulē, kurā valda vīrieši.

Varbūt noder!!


Lomās – Inese Kučinska, Anete Berķe, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Ilze Jura, Signe Ruicēna un Mārtiņš Kalita, Gatis Maliks, Viktors Ellers, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris, Marģers Eglinskis, Sandis Pēcis.

Režisors – Dž. Dž. Džilindžers

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+