×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. marts, 2018
Drukāt

Atklātībā nāk vārds, kas par Sprūdu iemaksāja pusmiljonu eiro (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Izspiešanā apsūdzētā bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda atbrīvošanai nepieciešamo drošības naudu pusmiljona eiro apmērā iemaksājis viņa brālis, uzņēmējs Kristaps Sprūds, aģentūrai LETA apstiprināja advokāts Jānis Rozenbergs.

Atbilstoši likumā noteiktajām prasībām Kristaps Sprūds informējis uzraugošo prokuroru, iesniedzot visus dokumentus par naudas izcelsmi, norādīja advokāts.

Kristaps Sprūds ir vienīgais šīs drošības naudas iemaksātājs.

Pats bijušais maksātnespējas administrators 16.februārī iznākot no cietuma aģentūrai LETA neatklāja, kurš iemaksājis drošības naudu.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Kristapam Sprūdam pilnībā vai daļēji pieder vairāki uzņēmumi, tostarp Sprūdu ģimenei piederošais juridisko pakalpojumu nozarē strādājošajais AS “MAX Group” 2016.gadā strādājis ar 529 525 eiro peļņu.

Būvmateriālu tirgotājs SIA “Smilšpapīrs” Kristapam Sprūdam pieder kopā ar vēl vienu personu. Šis uzņēmums 2106.gadā apgrozījis 315 750 eiro un strādājis ar 16 768 eiro peļņu. Uzkopšanas servisa uzņēmums “Gift lv” 2016.gadā strādājis ar 77 774 eiro peļņu, gaļas produktu mazumtirdzniecībā strādājošā “Būvbode” pirms diviem gadiem darbojusies ar 1 409 eiro peļņu. Tāpat viņam daļēji pieder bezalkohola dzērienu ražošanas uzņēmums “Ābolis”.

Jau vēstīts, ka Sprūdam izdevās divu dienu laikā savākt un iemaksāt pusmiljona eiro lielo drošības naudu, līdz ar to viņš 16.februārī tika atbrīvots no apcietinājuma un atstāja Rīgas Centrālcietumu. Apcietinājumā viņš atradās kopš pagājušā gada jūnija sākuma.

Šī ir lielākā drošības naudas Latvijas tiesu sistēmas vēsturē.

Nesen prokuratūra Sprūdam uzrādīja apsūdzību par izspiešanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Sprūdam inkriminē aptuveni miljons eiro izspiešanu grupā un šīs summas legalizēšanu.

Lietā apsūdzētas vēl piecas personas, tostarp, finansists Jorens Raitums, kuram inkriminē izspiešanu un nelegāli iegūtu naudas līdzekļu legalizēšanu. Tāpat apsūdzētā statusā ir bijušais administrators Ilmārs Krūms.

Lietā apsūdzēti arī būvuzņēmējs Mārtiņš Krūms, uzņēmējs Guntars Slišāns, kā arī Īrijas pilsonis, uzņēmējs Timotijs Kellijs.

Valsts policija paziņojumā presei par lietas nodošanu prokuratūrai apsūdzību celšanai rakstīja, ka 2016.gadā, izmantojot “Trasta komercbankas” likvidācijas procesu savtīgās interesēs, maksātnespējas administratori pēc iepriekšējas vienošanās veica izspiešanu organizētā grupā kopā ar vēl četrām personām.

Janvāra vidū Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” vēstīja, ka Sprūds un Krūms draudējuši konfiscēt “Trasta komercbankas” kreditoru naudu.

Izmeklēšana uzskatot, ka Sprūds, Krūms un vēl četri cilvēki no bankas kreditoriem, kas gaidījuši savu kārtu saņemt bankā iestrēgušo naudu, izspieduši pamatīgas summas. Likumsargu ieskatā, dažiem bankas kreditoriem tika paziņots – lai atgūtu noguldījumus, ir jādalās. Esot izmantoti arī draudi. Kreditoriem esot norādīts, ja Krūmam, Sprūdam un pārējiem nesamaksās, tad kreditoriem pienākošos naudu atzīmēs kā noziedzīgi iegūtu, un viņi to vienkārši neredzēs, vēstīja raidījums.

2017.gada jūnijā Valsts policija veica 16 kratīšanas, kuru laikā izņemti svarīgi dokumenti un naudas līdzekļi vairāku tūkstošu eiro apmērā. Tika arestēti vairāki nekustamie īpašumi, luksus klases automašīnas un vairāki simti tūkstoši eiro skaidrā naudā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  ja man būtu valsts tumbočka …tad 100 000 vai 500 000 uz tās un atliek tikai pastiept roku. Bet nēesmu valsts ierēdnis un man nav valsts dotās tumbočkas…

 2. Tad arī šitie bratkas no Nacionālās apvienības šim izspiešanas pasākumam piesaistījuši LB prezidentu Rimševiču. Ja viss ir ļoti interesanti. Bet kāds sods ir par nepatiesas liecības sniegšanu izmantojot vārdiņu ,,iespējams”’.

  • Par Sprūdu pusmiljons un viņu nekur neloca, bet par I.Rimšēviču visu laiku meklē izmisīgi pierādījums un nevar atrast! Šajā zemē viss ir iespējams, jo taisnības mums nav un laikam arī nebūs

   • Divi varianti – vai nu Rimševics vainīgs , vai nevainīgs (tadā gadījumā KNAB strādā pēdējie idioti, kuri jāsoda par tīšu ļaunprātību)

    • Kaut vai tikai par to, ka ar viņa atbalstu Latvijā varēja darboties Krievijas noziedznieku un FSB pārstāvošas ABLV un Rietumu bankas, ir viņa vaina. Nav jau nekāds brīnums, ja Godmaņa valdība to ielika par Repšes vietnieku, Andra Bērziņa, par bankas prezidentu un prokremlisko padlu: Kalvīša un Dombrovska valdības pagarināja ar to darba attiecības.

 3. Amatpersona – kā bizness…

Draugiem Facebook Twitter Google+