Pasaulē
Eiropa

Atklātībā nonāk fakti par imigrantu pastrādātajiem noziegumiem Austrijā 16

Foto AFP/LETA

Saskaņā ar Austrijas Iekšlietu ministrijas atklātībai nodotajiem datiem krasi pieaudzis pret patvēruma meklētājiem iesniegto kriminālapsūdzību skaits.

Par to liecina statistika, ko, atbildot uz galēji labējās Brīvības partijas (FPÖ) pārstāvja Rūperta Doplera deputāta pieprasījumu, atklātībai nodevis iekšlietu ministrs Volfgangs Sobotka, kas pārstāv konservatīvo Tautas partiju (ÖVP).

Saskaņā ar šiem datiem visbiežāk konfliktā ar likumu nonāk afgāņi, alžīrieši, marokāņi un nigērieši, kamēr sīriešu likumpārkāpēju vidū ir relatīvi mazāk.

Vīnē vien pret patvēruma meklētājiem no Afganistānas pērn iesniegtas 730 kriminālapsūdzības, kamēr šogad laikā no janvāra līdz augusta beigām to skaits sasniedzis 960. Tajā pašā laika periodā pret alžīriešiem izvirzīto kriminālapsūdzību skaits pieaudzis no 1229 līdz 1353, bet pret nigēriešiem – attiecīgi no 1168 līdz 1280.

Visaugstākais pret patvēruma meklētājiem iesniegto kriminālapsūdzību skaits ir Vīnē, kam seko Lejasautrijas federālā zeme, bet vismazākais likumpārkāpēju skaits starp patvēruma meklētājiem ir Burgenlandē.

Saistītie raksti

Tajā pašā laikā strauji pieaudzis arī Austrijā mītošo patvēruma meklētāju skaits. Šī gada augusta beigās Vīnē uzturējās 5618 afgāņi, 683 nigērieši un 183 alžīrieši, kamēr 2015.gada augusta beigās Austrijas galvaspilsētā bija 2176 afgāņi, 443 nigērieši un 64 alžīrieši.

Kopumā pret patvēruma meklētājiem izvirzīto kriminālapsūdzību skaits kopš 2015.gada sākuma pieaudzis par 38,8%.

Starp patvēruma meklētāju pastrādātajiem likumpārkāpumiem visvairāk bija noziegumu pret īpašumu (42 010 lietas), kam sekoja miesas bojājumu nodarīšana (23 951 lieta).

Iekšlietu ministrijas pārstāvis Karls Heincs Grundbeks apliecināja, ka ministrija centīsies panākt likumu grozījumus, lai kriminālnoziegumu pastrādāšana būtu par pamatu patvēruma atteikumam vai jau piešķirta bēgļa statusa anulēšanai.

Ministrija meklē arī iespējas šādos gadījumos paātrināt sodīto imigrantu izraidīšanu.

LA.lv