Mobilā versija
+4.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
17. oktobris, 2013
Drukāt

Atklāts asteroīds, kas 2032.gadā varētu saskrieties ar Zemi

Foto: © James Thew-Fotolia.comFoto: © James Thew-Fotolia.com

Krimas astrofizikas observatorijas astronomi atklājuši 410 metru lielu asteroīdu, kurš 2032.gadā varētu sadurties ar Zemi, trešdien vēsta ziņu aģentūra “RIA-Novosti”, atsaucoties uz NASA Mazo planētu un asteroīdu centru.

Mazā planēta, kurai piešķirts indekss “2013 TV135”, pamanīta zvaigžņotās debess attēlos, kas 12.oktobrī veikti Krimas observatorijā. Vēlāk atklājumu apstiprināja Krievijas observatorijas “Ka-Dar” un MASTER, kas atrodas Burjatijā, kā arī Itālijas, Lielbritānijas un Spānijas astronomi.

Šis debess ķermenis atzīts par potenciāli bīstamu, jo minimālais attālums starp tā orbītu un Zemes orbītu ir 0,012 astronomiskās vienības (1,7 miljoni kilometru), bet par potenciāli bīstamiem tiek uzskatīti asteroīdi, kuriem šis rādītājs ir mazāks par 0,05.

Pastāv varbūtība 1/63000, ka šis asteroīds 2032.gada 26.augustā varētu saskrieties ar Zemi. Šāda varbūtība tiek uzskatīta par pietiekami augstu, lai šo debesu ķermeni klasificētu kā pirmās klases objektu pēc Turīnas asteroīdu bīstamības skalas. Tas ir viszemākais rangs, kas nozīmē, ka riska praktiski nav, tomēr nav arī tā, ka tas būtu pielīdzināms nullei.

Šobrīd zināmo asteroīdu vidū ir tikai vēl viens – 2007 VK184 -, kas tiek klasificēts kā pirmās klases objekts pēc Turīnas skalas.

Ja asteroīds 2013 TV135 nokritīs uz Zemes, sprādziena jauda atbilstoši aprēķiniem varētu būt 2,5 tūkstoši megatonnu trotila ekvivalentā.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+