×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Atklāts balsojums par skaistāko pastmarku

pasts_lv_5

“Pastmarkās varam izlasīt valsts vēsturi un iepazīt kultūru, jo tajās attēloti būtiskākie simboli, notikumi un personības,” vakar, atklājot balsojumu par 2011. gada skaistāko pastmarku, atzina VAS “Latvijas Pasts” Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs.


Gada veiksmīgākā pastmarkas dizaina izvēlē visplašāko sabiedrību “Latvijas Pasts” iesaista pirmo reizi, atsaucoties savu klientu ierosinājumam. Latvijas Filatēlistu savienības prezidenta Raimonda Jonīša skatījumā pagājušais gads bijis īpašs ar to, ka klajā nākušas tikai skaistas pastmarkas. Pasta nodaļās viņš manījis, ka to novērtē ne tikai kolekcionāri, bet gandrīz katrs vēstules sūtītājs: “Cilvēki rūpīgi izvēlas pastmarku, nevis pērk, vadoties tikai pēc nomināla. Klientiem ir svarīgi, kāds vēstījums tajā ietverts vai kādu noskaņojumu rada pastmarka.”

E. Bebrišs uzsver, ka konkurss ir vēl viens veids, kā vairot Latvijas iedzīvotāju interesi par vienu no senākajiem un atpazīstamākajiem pasta simboliem, kā arī, iespējams, kuplināt pastmarku kolekcionāru pulku. Viņš ir pārliecināts, ka pastmarkām, tāpat kā pa pastu sūtītām vēstulēm ir nākotne, kaut arī tās mainīsies, sekojot tehnoloģiju attīstībai, kļūdamas modernākas un krāšņākas.

 

“Šobrīd vērojama pasta sūtījumu renesanse, jo arvien vairāk cilvēku tuviniekus un draugus atkal cenšas sveikt ar pasta starpniecību. Ar roku rakstīta un pasta kastītē atrasta vēstule ir daudz personīgāka nekā e-pastā vai mobilajā tālrunī saņemts apsveikums,” skaidro pasta pārstāvis.

 

Nobalsot par sev tīkamāko no divdesmit trim pērn izdotajām pastmarkām ikvienam ir iespēja līdz 26. februārim. Katrs balsotājs piedalīsies izlozē par vērtīgām balvām – iespēju bez maksas izgatavot savu personalizēto pastmarku vai saņemt visu “Latvijas Pasta” 2011. gada pastmarku komplektu. Tas var kalpot gan par labu aizsākumu jaunai kolekcijai, gan kā līdzeklis norēķiniem par pasta sūtījumiem.

“Latvijas Pasts” ik gadu izdod vidēji 15 jaunu pastmarku sēriju, kuru kopējā tirāža sasniedz vairākus miljonus eksemplāru, un šī konkursa rezultāti palīdzēs turpmākajā to veidošanas darbā. 2012. gadā “Latvijas Pasts” plāno izdot vismaz 26 jaunas pastmarkas aptuveni 17 miljonu eksemplāru tirāžā.

 

Kā balsot

* Konkursa noteikumi, balsošanas anketas un visu izdoto pastmarku attēli pieejami laikrakstā “Latvijas Avīze” un žurnālā “Mājas Viesis”. Anketu nosūtīšana ar “Latvijas Pasta” starpniecību visiem konkursa dalībniekiem ir bez maksas. Pirmās anketas atrodamas vakardienas “Latvijas Avīzes” un 10. februāra “Mājas Viesa” numuros.

* Virtuālā balsojuma anketas kopā ar visu pastmarku attēliem un to aprakstu atrodamas interneta vietnēs www.la.lv un www.gadapastmarka.lv.

* Izmantojot mobilos tālruņus, iespējams nobalsot arī izstādē tirdzniecības centrā “Galerija Centrs”. Lai balsotu, jānoskenē izvēlētās pastmarkas attēlam blakus nodrukātais QR kods un jāapmeklē norādītā interneta tīmekļa vietne.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+