Mobilā versija
+15.8°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
28. novembris, 2014
Drukāt

Atklāts gēns, kurš nosaka cilvēku nevēlēšanos veidot attiecības

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ķīniešu zinātnieki atklājuši īpašu gēnu, kurš ir viens no iemesliem, kāpēc sabiedrībā ir vienpatņi, kas ilgstoši dzīvo bez otrās pusītes, ziņo Vācijas portāls “FOCUS”.

Pekinas universitātes zinātnieki veica ģenētisko izpēti 600 studentu matiem. Rezultāts: par būšanu bez otrās pusītes acīmredzami ir atbildīgs gēns 5-HTA1. Pētnieki uzsver, ka šis gēns ietekmē laimes hormonu serotonīnu. Gēna C versija, pastiprina hormona ražošanu, bet otra – G versija, to kavē.

Jau citi agrāk veikti pētījumi pierādījuši, ka gēniem ir ietekme uz seksuālo partneru skaitu un attiecību ilgumu. Zināms ir arī, ka cilvēki ar zemāku serotonīna līmeni, jūtas neērtāk ciešās attiecības, nekā cilvēki ar augstu šī hormona līmeni.

Ķīniešu veiktajā pētījumā starp cilvēkiem, kuri ir vieni 60 procentiem bija hormonu nomācošā – G versija. Starp dalībniekiem, kam ir C versija, bez attiecībām bija 50 procenti.

Gēns 5-HTA1 risku būt vienam palielina par 20 procentiem. Starp studentiem, kam ir gēna G versija, bija par 20 procentiem vairāk vienpatņu, nekā pētījuma dalībniekiem ar gēna C versiju.

Turklāt pētījuma dalībniekiem ar G versiju ir nosliece uz neirozi un depresiju. “Tā kā pesimisms un neirotiskums ir kaitīgs attiecību veidošanai, kvalitātei un stabilitātei, šī saistība var negatīvi ietekmēt arī mīlas dzīvi,” raksta pētījuma autori.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+