Latvijā
Novados

Atklāts , kāpēc “Pilsētas pasāžā” Jelgavā atdalās flīzes0

Foto – LETA

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) konstatējis, ka Jelgavas tirdzniecības centrā “Pilsētas pasāža” nepareizi izvēlēta flīžu ieklāšanas tehnoloģija, taču tas nerada bīstamību tirdzniecības centra apmeklētājiem, aģentūrai LETA sacīja BVKB pārstāve Elīna Korba.

“Pagaidām pilns apsekojuma ziņojums vēl nav sagatavots, taču skaidrs, ka flīžu atlēkšanas iemesls ir nepareiza ieklāšanas tehnoloģija. Ēkas īpašnieka ziņā ir tas, vai atvērt centru apmeklētājiem,” sacīja Korba.

Arī ēkas īpašnieces – SIA “Marno J” – mārketinga speciāliste Zane Meldrāja informēja, ka bīstamība tirdzniecības centrā “Pilsētas pasāža” Jelgavā nav konstatēta, un šodien veikali atsāks darbu.

Jau vēstīts, ka otrdien tehnisku iemeslu dēļ tika slēgts tirdzniecības centrs “Pilsētas pasāža” Jelgavā, kurā jau vairākkārt ir atdalījušās grīdas flīzes, taču vēl šogad veiktajā pārbaudē BVKB nav konstatējis bīstamību. BVKB eksperti veica mērījumus tirdzniecības centrā “Pilsētas pasāža” zonai, kurā notikusi flīžu atdalīšanās. Mērījumos pirmsavārijas stāvoklis netika konstatēts.

Tāpat ziņots, ka arī pērn janvārī BVKB veica pārbaudi tirdzniecības centrā, jo tajā sāka atdalīties grīdas flīzes, bet stāvlaukuma griestos radās plaisas. Bīstamības pazīmes centra nesošajās būvkonstrukcijās BVKB nekonstatēja, taču uzdeva “Marno J” noskaidrot plaisu rašanās iemeslus.

LA.lv