Kultūra
Kultūrpolitika

Atklāts piemineklis horeogrāfam Alfrēdam Spuram 16

Foto: LETA

Pirmdien, 7. augustā, Alfrēdu dienā atklāts piemineklis baletdejotājam, horeogrāfam un Tautas deju ansambļa “Dancis” bijušajam mākslinieciskajam vadītājam Alfrēdam Spuram.

Alfrēds Spura, izcils Latvijas Nacionālā baleta mākslinieks, vadīja Latvijas Universitātes Tautas deju ansambli “Dancis” no 1968. līdz 1985. gadam. Viņš “Dancim” deva dvēseliski dziļas un unikālas dejas: “Zemes bērni”, “Atmoda”, “Meteņu polka”, “Es par bēdu nebēdāju”, “Spēlējiet, spēlmaņi”, “Es nenācu šai vietā”, “Manai Dzimtenei” un citas. Alfrēds Spura bija Deju svētku virsvadītājs, vēlāk – goda virsvadītājs.

“”Danča” vēsture apliecina, ka Harijs Sūna reiz “Dancim” deva vārdu, Uldis Žagata – spožu tehniku, bet Alfrēds Spura – dejas dvēseli,” – tā LU Tautas deju ansambļa “Dancis” īpašo gājumu 71 gada garumā apliecina tā pašreizējais mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis.

Pieminekli Alfrēdam Spuram ir veidojis tēlnieks Ivars Miķelsons. Tas ataino Spuras divas mūža mīlestības – baletu un tautas deju. Piemineklis tapis par A. Spuras laika dejotāju un viņa talanta cienītāju ziedojumiem. Pieminekļa atklāšana – 7. augustā plkst. 15 Rīgas Meža kapos.

LA.lv