×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. septembris, 2013
Drukāt

Atklāts renovētais Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs

gul3

Pēc vienkāršotās renovācijas šonedēļ atklāts Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs, kurā publiskai apskatei nodots arī novadnieka, latviešu profesionālās lietišķās mākslas pamatlicēja Jūlija Madernieka oriģinālais ogles zīmējums, aģentūru LETA informēja Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

Renovācijas un labiekārtošanas darbu laikā veikta priekšpagalma piebrauktuves rekonstrukcija, nodrošinot iespēju pie muzeja ēkas piebraukt un apgriezties kravas autotransportam un tūristu autobusiem, iepriekšējo ieejas kāpņu un lieveņu demontāža un jauna lieveņa ar pandusu un kāpnēm Baltās pils virzienā izbūve.

Pēc Krevicas teiktā, veikta apkārtējās teritorijas labiekārtošana saskaņā ar teritorijas labiekārtojuma projektu, veikta ēkas pamatu un cokola hidroizolācija un sanācija, kā arī veikts bojāto fasāžu fragmentu apmetuma remonts un fasāžu krāsošana ar vēsturisko fasādes krāsu toni.

Tāpat līdz ar renovētā muzeja atklāšanu publiskai apskatei nodots Madernieka oriģinālais ogles zīmējums “Ainava pie Dzelzupes līča”. Kā atzīmēja muzeja direktore Valda Vorza, gleznai nav piemērotākas atrašanās vietas kā Jūlijam Maderniekam veltītajā istabā Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā.

Vorza arī atzīmēja, ka patlaban divās muzeja istabās glabājas 55 000 krājuma vienību un muzejam trūkst telpu. “Tā ir lielākā kolekcija valstī. Tās ir 20. gadsimta sākuma fotogrāfijas, kurās atspoguļoti dažādi notikumi, kāzas, bēres, cilvēku portreti, pilsēta,” pastāstīja muzeja vadītāja.

Savukārt Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs (“Reģionu alianse”) izteica cerību, ka drīzumā muzejam būs iespēja apgūt arī telpas Sarkanajā pilī, ko savulaik barons Volfs dāvājis savai sievai.

Gulbenes novada dome projektu realizēja par 21 961 latu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, informēja Krevica.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+