×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Atklāts Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS”

Foto - Pēteris VīksnaFoto - Pēteris Vīksna

21. oktobrī kinoteātra “KSuns” telpās, vienkopus tiekoties kino industrijas pārstāvjiem, atbalstītājiem un draugiem, tika atklāts Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS”. Kā ziņo festivāla pārstāvji, nākamajā gadā festivāla norisē būs ievērojamas izmaiņas – festivāla ietvaros norisināsies arī pilnmetrāžas filmu konkurss.

“Festivāls, kas nesen ir kļuvis par Eiropas Kinoakadēmijas biedru, nākamgad norisināsies ar ievērojamu jauninājumu – pilnmetrāžas filmu konkursu, kurā gluži kā īsfilmu gadījumā uzmanības centrā būs robežu pārkāpēji,” stāsta festivāla programmu direktore Anna Veilande-Kustikova. “Šogad „2ANNAS” palicis kā vienīgais regulārais spēlfilmu festivāls Latvijā. Šo faktu uztveram ar lielu atbildību un tādēļ festivāla sagatavošanā ieguldam ievērojamu laiku, spēku un līdzekļus,” noslēdz A.Veilande-Kustikova.

Festivāla atklāšanā precīzāk tika iezīmēta īpašās programmas devīze “Sieviete: avangardiste, mājsaimniece, prostitūta”. To palīdzēja skaidrot sociālantropologs, Rīgas Stradiņa universitātes lektors Klāvs Sedlenieks ar savu uzstāšanos par sievietēm, par lomām, par sabiedrību. “Esam izvirzījuši sev sarežģītu uzdevumu – vienas nedēļas laikā aplūkot sievietes vēsturisko un mūsdienu lomu sabiedrībā, izmantojot īsfilmu un pilnmetrāžas filmas kā galvenos instrumentus,” stāsta programmu direktore Anna Veilande-Kustikova. “Saviem skatītājiem piedāvājam ļoti dažādu un kolorītu programmu sākot no sieviešu-režisoru pilnmetrāžas filmām, beidzot ar īsfilmām,” noslēdz A.Veilande-Kustikova.

Kopumā konkursa ietvaros tika izvērtēts vairāk nekā 1000 īsfilmas, no kurām 29 filmas ir iekļautas starptautiskajā un 13 – Baltijas konkursā, kurā Latvija ir pārstāvēta ar sešiem darbiem. Savukārt “2ANNU” noslēgumā gaidāma “ekrāna izmantošanas kulminācija”, kas notiks Ģertrūdes ielas teātrī. Tā būs dzīvā vizuāli audiālā performance VJ’s take the lead – vadību uzņemsies Katrīna Neiburga, Linda Konone, Inese Vēriņa un Zane Raudiņa.

Par festivālu:
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+