×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Atkritumi

Foto - LETAFoto - LETA

Gribam tikt skaidrībā par sadzīves atkritumu izvešanu. Mums pieder privātīpašums dārzkopības sabiedrībā “Enerģētiķis” Salaspils novadā. Valdes priekšsēdētāja tos, kuri viņai nemaksā par atkritumu izvešanu, biedē ar policiju. Taču mēs esam deklarēti Salaspilī, tur arī maksājam.

Dārzā esam tikai vasaras mēnešos, atbraucam izejamās dienās, atkritumus vedam uz Salaspili. Kāpēc būtu jāmaksā visa gada garumā, turklāt dubulti?
 Mēs saprotam, ka tiem, kuri dzīvo savos dārzu īpašumos un ir tur deklarēti, nepieciešams maksāt arī par atkritumu izvešanu, bet no mums to prasīt nebūtu pareizi… 
Kooperatīva “Enerģētiķis” biedri Salaspilī

 

 

Salaspils novadā atkritumus apsaimnieko SIA”Ragn-Sells”. Šāds dīvains nosaukums firmai izveidots no tās īpašnieka, zviedra Ragnāra Sellberga vārda un uzvārda. Latvijā šis uzņēmums darbojas no 2004. gada, bet 2009. gadā uzņēmums “Ragn-Sells Latvija” saņēmis kvalitātes sertifikātu ISO 9001:2008, kas apliecina augsto servisu pakalpojumu sniegšanā.

Šis uzņēmums apkalpo arī dārzkopības kooperatīvās sabiedrības “Enerģētiķis” teritoriju. Dārzkopības sabiedrības valde pasūta vairākus lielos konteinerus, lai atkritumus savāktu centralizēti. Vasarā tos izved biežāk, ziemā – retāk. Cena privātpersonām un juridiskām personām ir viena – 2,86 lati par 1 m3 atkritumu. Pieskaitot 21 % PVN, iznāk 3,46 Ls/m3.

Uzņēmumā “Ragn-Sells” paskaidroja, ka dārzkopības kooperatīva biedri var pasūtīt arī individuālu konteineru. Mazākā, 240 litru tilpuma izvešana vienu reizi četrās nedēļās maksā 83 santīmus. Konteineru var pasūtīt uz visu gadu vai arī dārza darbu sezonai, uz pieciem mēnešiem no 1. maija līdz 30. septembrim.

Pēc tam ar kooperatīva valdi vajadzēs vienoties, ka nemaksāsiet par centralizēti vāktajiem atkritumiem. Jāskatās arī, kas rakstīts kooperatīva statūtos. Katrā ziņā, ja dārza īpašnieks pasūtījis individuālu konteineru, pašvaldības policija nevar uzlikt sodu par to, ka viņš nemaksā par atkritumu savākšanu.

Šķiet, ka samaksāt 83 santīmus mēnesī ir ērtāk un izdevīgāk, nekā katru nedēļas nogali vest atkritumus uz Salaspili.

Salaspils novada domes vides speciāliste Rudīte Ķikuste paskaidroja, ka domes saistošajos noteikumos paredzēts, ka atkritumi jāizved ne retāk kā reizi mēnesī. Dārza mājiņās un vasarnīcās, kur cilvēki uzturas siltajā gadalaikā, konteinerus atkritumu izvešanai varot pasūtīt tikai uz šo periodu.

Dārzkopības kooperatīvā sabiedrība “Enerģētiķis” savu tālruņa numuru uzziņu dienestiem nav sniegusi. Tādēļ nebija iespējams ar to sazināties un noskaidrot, kas īsti rakstīts šīs sabiedrības statūtos, kādus lēmumus par atkritumu savākšanu pieņēmusi kopsapulce un valde.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+