×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2012
Drukāt

Atkritumu kļūst vairāk

promenade3_km_16

Jau šo sestdien visā Latvijā noritēs ikgadējā Lielā talka. Tās laikā visā valstī tiks sakoptas piemēslotas un aizaugušas teritorijas. Talka gaidāma arī galvaspilsētā. Pašvaldības uzņēmums “Rīgas Pilsētbūvnieks” jau aizvadītās nedēļas nogalē aizsāka lielo talkošanos, sakopjot savu īpašumu Daugavas krastmalā aiz jaunizveidotās promenādes.


 

Vieta, kur būvēt

Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Pilsētbūvnieks” vadītājs Ivars Gaters norāda – plašā, bet pagaidām tukšā teritorija aiz jaunizveidotās Daugavas promenādes ir uzņēmuma īpašums, kas ietverts pamatkapitālā un ir domāts pašvaldības dzīvojamā fonda tālākai attīstībai. “Šeit nav nekādu inženierkomunikāciju, tādēļ būvniecība nav vēl pat tuvāko piecu gadu jautājums. Taču savs īpašums ir jāsakārto,” uzskata I. Gaters. “Līdz šai teritorijai ir izveidota Daugavas promenāde, bet pāri mūsu īpašumam cilvēkam ir ļoti grūti tikt. Tādēļ nolēmām attīrīt šo Daugavas krasta posmu no sanesumiem un dažādiem gružiem. Pašu spēkiem izzāģēsim pāraugušos krūmus upes krastos, bet pēc tam, piesaistot tehniku, plānojam nolīdzināt trasi promenādes tālākajā posmā līdz pat iedzīvotāju iecienītajai peldvietai. Iedzīvotājiem patīk šī promenāde, tādēļ ir būtiski, lai tā nebeigtos pie Putnu vērošanas torņa, bet gan turpinātos,” tā I. Gaters.

 

Skumji, bet mēslu kļūst vairāk 
Promenade5_KM_16

Piektdienas pēcpusdienas rakstu darbus uz pirmdienu atlikt bija izlēmis arī Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks. Viņš uzsver – Rīgā uzreiz pēc sniega nokušanas tiek izsludināts “Spodrības mēnesis”. “Tas nav kampaņveidīgs pasākums kā Lielā talka. To rīko priekšpilsētu izpilddirekcijas, iesaistot arī iedzīvotājus. Protams, liela daļa cilvēku piedalīsies arī Lielajā talkā, kas, manuprāt, ir ļoti labs risinājums, kā sakopt dzīves telpu ap sevi,” tā vicemērs. Viņš gan atzīst, ka atkritumu ik gadu kļūstot aizvien vairāk un neesot īsti skaidrs, vai tas tādēļ, ka cilvēki kļūst netīrīgāki vai, gluži pretēji – vēlas sakoptāku vidi. ” Pērn Getliņu izgāztuve Spodrības mēneša talkas ietvaros pieņēma 800 tonnas mēslu no Rīgas, bet šogad esam pieteikuši jau tūkstoš tonnas un domāju, ka tās tiks piegādātas ar uzviju,” tā A. Ameriks.

Sakopšanas darbus vēroja arī Rīgas Austrumu izpilddirekcijas vadītājs Dmitrijs Pavlovs. “Labiekārtošanas darbos mūsu priekšpilsētas iedzīvotāji iesaistās diezgan daudz. Piemēram, pagājušajā gadā, iekārtojot gravu, kas ir pirms tiltiņa, iedzīvotāji ilgi nebija jālūdz nākt palīgā,” stāsta D. Pavlovs. “Tomēr mēs vairāk viņus aicinām sakopt pašiem savu kvartālu, jo ir ne tikai piegružotības jautājums, bet arī problēmas ar sarkanajām līnijām. Kad viņi vaicā, kad būs kanalizācija, ūdens, norādām, ka atsevišķās ielās žogi joprojām atrodas sarkanajās līnijās, apgrūtinot ūdensvada izbūvi. Taču kopumā arī šis jautājums tomēr ir sakustējis,” optimistisks ir izpilddirekcijas vadītājs.

Vaicāts, kad labiekārtoto promenādi papildinās tik būtiska lieta kā tualetes, D. Pavlovs nopūšas – tas ir sarežģīti.

D. Pavlovs: “Tas, ka šo jautājumu sāksim nopietni risināt, lielā mērā atkarīgs no ūdens kvalitātes Daugavā. Mēs jau četrus gadus veicam ūdens monitoringu, un aizvadītais bija pirmais gads, kad ūdens kvalitāte upē kā pavasarī, tā rudenī bija pozitīva. Iepriekšējos gados analīzes mainījās – ja bija labas pavasarī, tad sliktas rudenī un otrādi. Grūti teikt, no kā tas atkarīgs, taču ceram – ja šogad abos gadalaikos analīzes būs pozitīvas, jau nākamgad tradicionālajās peldvietās domāsim par adekvātu infrastruktūru.”

 

Publikācija tapusi sadarbībā ar “Rīgas Pilsētbūvnieku”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+