Ekonomika
Bizness

Atkritumu tarifi “kāpj debesīs”: sitiens “pa maku” būs nenovēršams1

Foto: Valdis Semjonovs

Valsts pārvalde un Rīgas pašvaldība nodemonstrējusi iedzīvotājiem un uzņēmējiem paraugstundu, ko nozīmē monopols reālajā ekonomikā bez valsts stingras uzraudzības, norāda Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) pārstāvji.

Viņi apgalvo, ka pēc atkritumu apsaimniekošanas optimizācijas efektivitātes palielināšanai (samazināts braucienu skaits, efektīvāka izvešana) Rīgā atkritumu apsaimniekošanas tarifs pieaudzis par 40%.

Kā skaidro LTA prezidents Henriks Danusēvičs, tirgotājus satrauc nekontrolētais tarifu kāpums ne tikai tāpēc, ka pieaugs atkritumu izvešanas izmaksas tirgotājiem, bet arī tāpēc, ka

šī summa tiks izņemta arī no pircēju “groziņa” un iedzīvotājiem būs daudz mazākas iespējas iegādāties kvalitatīvu pārtiku.

“Uzskatām, ka atbildīgajām iestādēm – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Ekonomikas ministrijai, Rīgas pašvaldībai un korupciju uzraugošām institūcijām ir jādod nekavējoši skaidrojumi, kāds ir pamatojums šim milzīgajam tarifu kāpumam,” uzsver LTA prezidents.

Viņš arī norāda piemēru: jaunajam atkritumu apsaimniekotājam AS “Tīrīga” tarifs par 1 m³ atkritumu izvešanu ir 21,03 eiro, savukārt SIA “Pilsētvides servisa” šī brīža tarifs – 15,19 eiro par 1 m³.

Saistītie raksti

Pēc LTA ieskatiem, strauji pieaugošais tarifs ir kārtējais signāls, ka arī ieviešot nākamo monopolu – dzērienu iepakojuma depozītu, kura rezultātā no atkritumu plūsmas neloģisku iemeslu dēļ tiks izņemti vērtīgākie atkritumi – metāla bundžas, maksa par atkritumu izvešanu pieaugs vēl par vismaz 20%.

“Tādejādi valsts atklāti demonstrē, ka lielie monopolisti var nekontrolēti iedzīvoties uz iedzīvotāju rēķina, pieļaujot savu pakalpojumu un preču cenu neierobežotu kāpumu,” atzīmē H. Danusēvičs.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Latviešu galda spēļu uzņēmums “Brain Games” nopērk lietuviešu partneri
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Divās dienās izmaksāti teju 60 miljoni eiro. Izmaksa turpināsies arī sestdien un svētdien
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Izstrādātā garantēto atlīdzību izmaksu kārtība pensionāriem esot nesaprotama 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
50 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
5 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 4
8 stundas