Pasaulē
Eiropa

Atkritumu urnā atrod datoru ar teroristu saraksti 2

Ekrānšāviņš no CCTV ieraksta.

Briselē Shārbēkas rajonā netālu no vietas, kur taksometra vadītājs uzņēma teroristus, lai vestu viņus uz lidostu, atkritumu urnā atrasts portatīvais dators. To pirms uzbrukumiem Briseles lidostā izmetuši teroristi.

Atkritumu savākšanas kompānijas darbiniekus aizdomīgus darījis fakts, ka sadzīves atkritumos izmests portatīvais dators, jo Beļģijā lietotu sadzīves tehniku izved atsevišķi.Teroristu dators bijis ietīts plastmasas maisā. Atkritumu savākšanas kompānijas darbinieki aizdomīgo priekšmetu nodevuši policijai. Datorā atrasta teroristu sarakste un “pēdējais vēstījums pirms došanās misijā”, vēsta Beļģijas plašsaziņas līdzekļi.

Ibrahims el Bakrauī, kurš uzspridzinājās Briseles Zaventemas lidostas reģistrācijas zonā, rakstījis, ka nezina, ko darīt, ka nejūtas droši, ka tiek visur meklēts un, ja tiks atklāts, riskē nokļūt cietumā. Bakrauī rakstījis, ka “nevēlas galu galā nonākt kamerā blakus viņam”, pēc visa spriežot, ar to domājot Parīzes slaktiņa teroristu Salahu Abdeslamu, kuru likumsargi aizturēja pagājušajā nedēļā Briselē.

Saistītie raksti

Ibrahima brālis Halids uzspridzinājās Briseles Mālbēkas metro stacijā, kas atrodas netālu no Eiropas Savienības institūciju ēkām.

Ibrahima dators tika atrasts tajā pat ielā, kur izmeklētāji otrdienas vakarā atrada nesprāgušu bumbu, džihādistu grupējuma “Islāma valsts” karogu, kā arī spridzekļu pagatavošanas materiālus.

Jau vēstīts, ka teroristu sarīkotos sprādzienos Briseles lidostā un metro bojā gājuši 34 cilvēki un simtiem ievainoti.

Visā valstī izsludinātas trīs dienu sēras.

LA.lv