×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

“Atlaid mammu!” dalībnieks Zigmārs iesniedzis pieteikumus no četriem ezeriem

images_mammadaba_Dazadi_jaunumi_atlaid_mammu_zigy_mamma1_jpg_1478093577_fit_1024_768

Zigmārs Bērziņš ir kļuvis par konkursa “atlaid mammu!” pirmo dalībnieku, kurš pieteikumus konkursam iesniedzis no visiem LVM apsaimniekotajiem ezeriem – Kaņiera (62 cm), Lielauces ezera (63 cm), Gulbju (54 cm) un Tērvetes ūdenskrātuves (52 cm), bet atlaisto līdaku kopgarums jau sasniedzis vairākus metrus. Tiesa lielā “mamma” aktīvajam copmanim vēl nav trāpījusies, viss vēl priekšā!

Konkursa dalībnieks stāsta, ka tikt pie zivīm, kas atbilst konkursa noteikumiem, nav bijis sarežģīti. Vienīgi LVM Kaņiera ezers izrādījies “cietākais rieksts” – pie mēra zivs Zigmārs ticis vien ar ceturto copes reizi, bet līdz tam – tikai daži zemmēri un pirkstā ierauts āķis. Tomēr, atbraucot uz Kaņiera ezeru, kad “debesis ar zemi kopā griežas” un “saimnieks savu suni ārā nedzen” – rezultātus, kā atzīst Zigmārs, neesot bijis ilgi jāgaida. Veiksmīgajā dienā Zigmārs noķēris un atlaidis vienpadsmit zaļsvārces, bet divpadsmitā, silē mērīta, uzrādījusi 62 cm.

images_mammadaba_Dazadi_jaunumi_atlaid_mammu_zigy_mamma_jpg_1478093620_fit_1024_768 (1)

LVM Tērvetes ūdenskrātuvi Zigmārs, būdams zemgalietis, dēvē par saviem “mājas ūdeņiem”, tāpēc konkursam derīgu zivi mērsilē lūkojis jau pirmajā copes braucienā, nomērot 52 cm garu līdaku. Arī copmaņa lielākā līdaka Latvijas ūdeņos – nepilni trīs kilogrami – nāk no Tērvetes.

LVM Gulbju ezerā cienījams līdakas mērs – 54 cm – pieteicies ar otro mēģinājumu. Ezers, kaut arī neliels, iespējams, sevī slēpj dubulto dibenu, tāpēc tur Zigmārs izmanto voblerīšus, kas iet pa ūdens vidus slāni.

Savukārt LVM Lielauces ezers labi iepazīts mammadaba spiningošanas maču ietvaros, kuros Zigmārs kopā ar brāli Rinaldu startē jau vairākus gadus, pārstāvot komandu “Bērzi”. Tieši brālis arī mudinājis Zigmāru piedalīties atbildīgajā AS “Latvijas valsts meži” akcijā “atlaid mammu!”, kad jūnijā tika pie Goda makšķernieka (GM) sudraba nozīmes par 81 cm līdaku.

images_Karuselis_IMG_8913_JPG_1478093021_fit_1024_768

Zigmārs sevi uzskata par copmani “no bērna kājas”, kaut gan dažreiz devis priekšroku gruntsmakšķerei upmalā. Nu jau vairākus gadus spiningošana ņem virsroku pār pasīvo copi ar dabīgo ēsmu. Spiningojot, Zigmārs ņem līdzi Favorit Bluebird spiningu ar Daiwa spoli, iecienītākais māneklis – rotējošais vizulis.

Zigmāra Bērziņa neatlaidība un atbildīgā makšķerēšana LVM apsaimniekotajos ezeros nav palikusi nepamanīta. Pateicībā par aktivitāti un vēlot nākotnē “zelta mammu!”, Zigmārs tiek pie sadarbības partneru sarūpētās balvas no eboat.lv – vobleri, saistoša copes literatūra un cepure.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.3
Alūksne +21.0
Daugavpils +21.8
Saldus +22
Liepāja +19.2
Jelgava +22.9
Ventspils +18.9
Limbaži +22
Madona +24.7
Rēzekne +21
Draugiem Facebook Twitter Google+